Mokslas ir IT

2019.05.16 13:48

Gimdymas magnetiniame rezonanse: nufotografavo, kaip gimdymo metu keičiasi kūdikio galvos forma

LRT.lt2019.05.16 13:48

Klausimas, kaip kūdikio galva pralįs pro gimdymo kanalą, turbūt kilo daugeliui gimdyvių. Mokslininkams pavyko pirmą kartą nufotografuoti, kaip gimdymo metu keičiasi kūdikio galvos forma. Be to, paaiškėjo, kad gana stipriai suspaudžiamos ir smegenys, skelbia NBC žinios.

Clermont-Ferrando universitetinės ligoninės Prancūzijoje medikai panaudojo magnetinio rezonanso aparatą ir padarė unikalias gimstančio kūdikio galvos 3D nuotraukas. Tam prireikė 7 drąsių moterų, kurios gimdė būdamos magnetinio rezonanso aparato viduje.

Gimdymo metu kai kurios kūdikio kaukolės dalys susispaudžia, kad kūdikis galėtų išvysti dienos šviesą. Tiesa, kaukolės pokyčiai paveikia ir smegenis, kurios gimdymo metu yra suspaudžiamos.

Gydytojus nustebino, kad smegenys suspaudžiamos labai stipriai. Po gimdymo kaukolės forma atsikuria, o smegenys atsigauna, tačiau labai retai nutinka taip, kad smegenys pažeidžiamos. Tokiu atveju gali kilti ilgalaikių problemų, smegenys nesivysto taip, kaip turėtų.

Padarytos nuotraukos tyrėjams gali padėti išsiaiškinti, kokia galvos forma kelia didesnę riziką smegenims. Šiuo metu gimdymo metu stebimas tik vaikelio širdies plakimas.

Jeigu pavyktų nustatyti, kokia galvos forma didina smegenų pažeidimo riziką, būtų galima įvykiams užbėgti už akių ir gimdyvę operuoti.

Teigiama, kad toks pavojus gresia tik vienam iš tūkstančio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt