Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.05.09 16:48

Vienas iš „Facebook“ įkūrėjų: Zuckerbergo galia neturi precedento

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas pernelyg susitelkė ties įmonės augimu, o tai privertė jį aukoti saugumą ir padorumą, „New York Times“ straipsnyje pareiškė kartu su M. Zuckerbergu socialinį tinklą kūręs Chrisas Hughesas.

„Esame tauta su monopolijų suvaldymo tradicija, nepriklausomai nuo to, ko nori tų įmonių lyderiai. Marko (Zuckerbergo) galia yra beprecedentė ir neamerikietiška“, – rašo Ch. Hughesas.

2004-aisiais Ch. Hughesas kartu su M. Zuckerbergu ir Dustinu Moskovitzu Harvarde įkūrė „Facebook“. Ch. Hughesas bendrovę paliko 2007 m., tačiau išėjo jis ne tuščiomis – vėliau vienas iš didžiausio socialinio tinklo įkūrėjų skelbė per trejus darbo „Facebook“ metus uždirbęs 500 mln. dolerių.

„Praėjo 15 metų nuo tada, kai aš su kitais Harvarde įkūriau „Facebook“. Bendrovėje nedirbu jau daugiau nei dešimtmetį, bet jaučiuosi atsakingas už tai, kas vyksta“, – teigia Ch. Hughesas, vėliau dirbęs ir Baracko Obamos 2008-ųjų JAV prezidento rinkimų kampanijos strategu.

„Facebook“ 2017 m. pateko į vadinamąjį „Cambridge Analytica“ skandalą, kai socialinis tinklas britų bendrovei suteikė 87 mln. vartotojų asmeninius duomenis jiems to nežinant. Ch. Hughesas tikino paskutinį kartą susitikęs su M. Zuckerbergu 2017-ųjų vasarą, likus keliems mėnesiams iki „Cambridge Analytica“ skandalo pradžios.

„Markas (Zuckerbergas) yra geras žmogus, bet man pikta, kad jo susitelkimas ties „Facebook“ augimu privertė jį aukoti saugumą ir padorumą. Man neramu, kad Marką supa komanda, kuri skatina jo įsitikinimus, o ne abejoja jais“, – rašo Ch. Hughesas.

Ch. Hughesas nėra vienintelis „Facebook“ kritikuojantis žmogus. Keli JAV politikai jau paragino Vyriausybę mažinti didžiųjų technologijų bendrovių įtaką, galbūt net priverčiant jas išskaidyti veiklą.

Demokratų kandidatė į JAV prezidentus Elizabeth Warren kovą pažadėjo išskaidyti „Facebook“, „Amazon“ ir „Google“ veiklą, jei bus išrinkta į šalies vadovo pareigas. Taip, E. Warren teigimu, bus skatinama konkurencija technologijų srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi