Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.05.02 17:11

JAV ragina ES nares būti atsargias diegiant 5G, bet šalių nuomonės dėl „Huawei“ skiriasi

BNS 2019.05.02 17:11

JAV administracija mano, kad Europos Sąjungos narės privalo koordinuoti 5G technologijos diegimo politiką bei elgtis atsargiai, pareiškė Jungtinių Valstijų prezidento specialusis padėjėjas kibernetinio saugumo klausimais Joshua Steinmanas.

„Tik panašiu požiūriu besivadovaujančios šalys galės 5G tinklus sukurti, įdiegti ir užtikrinti šio ryšio infrastruktūros saugumą bei patikimumą“, – konferencijoje Čekijos sostinėje Prahoje prabrėžė Steinmanas, kurį cituoja Vakarų žiniasklaida.

Ji pažymi, kad toks pareiškimas nuskambėjo tvyrant abejonėms dėl 5G tinklų, kuriuos siūlo Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“, saugumo.

Šioje konferencijoje taip pat pasisakęs Europos Komisijos narys, už ES saugumą atsakingas Julianas Kingas paragino Bendrijos nares tarpusavyje koordinuoti 5G įdiegimą.

„Sprendimus nacionaliniu lygmeniu būtina koordinuoti, nes jie sukels pasekmių visai Europai“, – pabrėžė J. Kingas.

Anksčiau ne kartą skambėjo įspėjimai, kad Kinijos valdžia, naudodamasi „Huawei“ technologijomis, gali imtis tarptautinio šnipinėjimo ar siekti prieigos prie ypatingai svarbių infrastruktūrų kai kuriose valstybės.

Dėl tokių įtarimų „Huawei“ jau neteko galimybių tiekti telekomunikacijų įrangą Jungtinėms Valstijoms, kurios paragino tokiam žingsniui kitas žvalgybos aljanso „Five Eyes“ nares – Jungtinę Karalystę, Kanadą, Australiją, ir Naująją Zelandiją.

Britų laikraštis „The Times“ praėjusį mėnesį rašė, kad CŽV informavo JAV sąjungininkus, jog „Huawei“ finansuoja Kinijos saugumo struktūros. Pasak CŽV, „Huawei“ sulaukia finansavimo iš Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos bei Kinijos komunistų partijos Nacionalinės saugumo komisijos.

Gruodį Čekijos nacionalinė kibernetinio ir informacijos saugumo agentūra perspėjo vengti naudoti „Huawei“ programas ir įrangą, nes jos kelia grėsmę valstybės saugumui.

Tačiau šios šalies prezidentas Milošas Zemanas, žinomas dėl savo palankumo Rusijai ir Kinijai, praeitą savaitę Pekine susitiko su vienu „Huawei“ pareigūnu ir išreiškė solidarumą su telekomunikacijų milžine.

"Kampanija prieš „Huawei“ neparemta jokiais materialiais įrodymais", – sakoma M. Zemano atstovo Jiri Ovčačeko pranešime. Jis pridūrė, kad Čekijos prezidentas turi vilčių, jog „Huawei“ dalyvaus jo šalies skaitmeninės darbotvarkės projektuose, įskaitant 5G tinklo plėtrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi