Mokslas ir IT

2015.06.15 11:50

„Apple Watch“ išbandymas magnetų gniaužtuose

DELFI.lt2015.06.15 11:50

Mėtyti naujausius ir brangiausius įrenginius iš didelio aukščio, o visa tai nufilmavus įrašą patalpinti į „Youtube“ buvo naujoviška ir įdomu kokiais 2012 metais.

Mėtyti naujausius ir brangiausius įrenginius iš didelio aukščio, o visa tai nufilmavus įrašą patalpinti į „Youtube“ buvo naujoviška ir įdomu kokiais 2012 metais.

Bet per trejetą metų tai tapo „pasenusia“ mada – prigalvota galybė įmantriausių (ir kvailiausių) telefonų bei kitokių įrenginių naikinimo būdų. Bet tokio dar nebuvo – nei pagal įrenginio tipą ir kainą, nei pagal naikinimo „technologiją“.

Auksinis „Apple Watch Edition“ 38 mm modelis su juoda gumine apyranke oficialioje „Apple“ svetainėje kainuoja labai jau apvalią sumą – lygiai 10 000 JAV dolerių. Bet tokia kaina neatbaidė „serijinio techninės įrangos žudiko“, kuriančio „Youtube“ kanalą „TechRax“, nuo šio (galbūt kiek ir per brangaus) dėvimo įrenginio sunaikinimo.

Sunaikinimui buvo pasirinktas kol kas nematytas būdas – išmanusis laikrodis nebuvo nei verdamas „Coca-Coloje“, nei apliejamas išlydytu aliuminiu. Jis buvo suspaustas tarp dviejų neodimio magnetų, kurie vienas kitą traukia taip stipriai, kad tarp jų patekus pirštui, medikai tikriausiai net nesivargintų jo gelbėti – amputavimas būtų turbūt vienintelė mediciniškai prasminga procedūra.

Kaip bebūtų keista, „Apple Watch“ tokį pasityčiojimą beveik išgyveno. Tiesa, ekranas buvo sudaužytas į šipulius ir praktiškai iškrito iš korpuso, bet už tai auksinis korpusas buvo tik labai lengvai apibraižytas, o svarbiausia tai, kad prijungus laikrodį prie kroviklio tapo akivaizdu – jis dar sugeba krautis, jame kažkas vyksta, nors ekrane to ir nebesimato.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.