Mokslas ir IT

2019.04.25 17:49

„Microsoft“ vertė pirmą kartą pasiekė trilijono dolerių ribą

„Microsoft“ vertė ketvirtadienį pirmąkart pasiekė trilijono dolerių ribą. Tiesa, garsioji technologijų bendrovė nėra pirmoji tokios vertės įmonė – 1 trln. dolerių siekiančia rinkos kapitalizacija anksčiau didžiavosi „Apple“ ir „Amazon“.

Ankstyvojoje ketvirtadienio prekyboje „Microsoft“ akcijų kaina šoktelėjo maždaug 5 proc,. iki 130,59 dolerio, o tai leido pasiekti simbolinę trilijono dolerių ribą.

„Microsoft“ šiuo metu yra pati vertingiausia pasaulio įmonė, aplenkusi „Amazon“ ir „Apple“, kurioms trilijono dolerių ribą pavyko pasiekti pernai.

Trečiadienį „Microsoft“ paskelbė pirmo šių metų ketvirčio finansų ataskaitą. Bendrovės pelnas pirmą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo 19 proc., iki 8,8 mlrd. dolerių.

Tokius rezultatus lėmė „Microsoft“ debesų kompiuterijos ir paslaugų verslui augimas.

„Akcijų vertė jau buvo stipri, o trilijono dolerių rinkos kapitalizacija jau pasiekta. Manome, kad debesų kompiuterijos vakarėlis „Microsoft“ būstinėje Redmonde tik prasideda“, – sakė finansinių paslaugų bendrovės „Wedbush Securities“ analitikas Danielis Ivesas.