Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.04.23 11:47

„Samsung“ nukelia sulankstomų telefonų prekybą: nukentėjo įmonės reputacija, bet vilties dar nepraranda

LRT.lt 2019.04.23 11:47

Pasak finansų analitikų, „Samsung“ sprendimas atidėti sulankstomo telefono „Galaxy Fold“ pasirodymą rinkoje pakenks bendrovės reputacijai, bet išmaniųjų telefonų ekspertai vis dar mano, kad ši technologijų milžinė sukurs aukščiausios klasės produktą, skelbia CNBC.

Pietų Korėjos elektronikos įmonės sukurtas išmanusis telefonas „Galaxy Fold“ turėjo pasirodyti balandžio 26-ąją. Telefoną išbandę specialistai pastebėjo keletą prietaiso problemų. „Samsung“ pareiškė, kad prieš paleidžiant telefoną į prekybą, reikia padaryti patobulinimų. Kompanijos atstovai pridūrė, kad nauja telefono pasirodymo data bus pranešta per ateinančias savaites.

Smuko ir „Samsung“ akcijų vertė

Jeigu šio telefono pasirodymas bus atidėtas ilgam laikui, tai sukels akcininkų susirūpinimą, teigia „Kiwoom Securities“ pasaulinės strategijos ir mokslinių tyrimų direktorius Danielis Yoo`as. Jis CNBC pasakojo, kad „Samsung“ telefonas „Galaxy S10“ laikomas „labai geru“ prietaisu, bet sulankstomo telefono išleidimas nulems, ar didžiausia pasaulio išmaniųjų telefonų gamintoja ir toliau išliks savo srities lydere ir vaidins svarbų vaidmenį technologiniuose pasiekimuose.

„Tikiuosi, kad prieš pranešdami naują sulankstomo telefono pasirodymo datą, „Samsung“ išspręs visas problemas, ir tai padarys dar 2019 m. antrąjį ketvirtį“, – kalbėjo D. Yoo`as, turėdamas omenyje trijų mėnesių laikotarpį, pasibaigsiantį birželio mėnesį. „Abejoju, kad šio telefono pasirodymas bus atidėtas ilgam laikui, turint omenyje įmonės patirtį su telefono „Note 7“ pasirodymu“, – pridūrė vyras.

„Technalysis Research“ įkūrėjas, prezidentas ir analitikas Bobas O`Donnellis pasakojo, kad prietaiso atidėjimas suduos smūgį „Samsung“ prekiniam ženklui.

„Tai pakenks „Samsung“ prekiniam ženklui, bet nemanau, kad lems jo žlugimą. Šis atvejis nepanašus į telefono „Note 7“ problemas su baterija“, – kalbėjo vyras ir pridūrė, kad išmaniųjų telefonų gamintojai reikia išspręsti technines problemas.

Neišmoktos pamokos

2016 m. „Samsung“ kompanija patyrė vieną didžiausių technologinių smūgių, kai, pasirodžius „Galaxy Note 7“ telefonui, turėjo atšaukti jų gamybą dėl prastai veikiančios baterijos, keliančios užsidegimo pavojų.

Kai kurie apžvalgininkai teigia, kad jų bandomieji telefonai prastai lankstosi. Kiti minėjo, kad prietaisai nebeveikė nuo ekrano pašalinus apsauginę plėvelę. CNBC atstovų bandytas prietaisas ėmė mirkčioti, o po dviejų dienų išvis nustojo veikti, nors apsauginė plėvelė nebuvo pašalinta.

Pasak B. O`Donnellio, „Samsung“ siekimas „Galaxy Fold“ kuo greičiau atiduoti į pirkėjų rankas yra skubotas.

 „Nesu tikras, kodėl jie taip skuba. „Huawei“ pranešė apie naujo telefoną pasirodymą, bet dar ilgą laiką jo nepardavinės, – kalbėjo vyras. – Toks skubėjimas verčia mane manyti, kad kompanija nori įsitikinti, jog su prietaisu viskas tvarkoje. Bet akivaizdu, kad taip nėra.“

„Huawei“ šiemet Barselonoje vykusiame Pasaulio mobiliųjų technologijų kongrese pristatė „Mate X“ išmanųjį telefoną, bet pranešė, kad prietaisas prekyboje pasirodys 2019 m. viduryje. Jo numatyta kaina yra dar didesnė negu „Samsung Galaxy Fold“ telefono. „Huawei Mate X“ kainuos maždaug 2600 JAV dolerių.

Pasak B. O`Donnell`io, sulankstomo ekrano technologijos naudojamos jau ilgą laiką. Telefonus gaminančių bendrovių iššūkis buvo pradėti gaminti tokį ekraną masinei produkcijai. Panašu, kad „Samsung“ bus pirmoji tai padariusi kompanija. Nors šio telefono pasirodymas ir bus atidėtas, situacija nėra beviltiška.

„Nepamirškime, kad „Samsung“ kurdama šią technologiją dirbo metų metus. Nors jiems dar teks pataisyti keletą dalykų, manau, pataisymai bus gana nežymūs“, – kalbėjo B. O`Donnellis. Jis pridūrė, kad jo „Galaxy Fold“ išmanusis telefonas iki šiol neturėjo jokių problemų, su kuriomis sudidūrė telefoną testavę asmenys.

Telefonų rinkos krizė

Išmaniųjų telefonų industrija susiduria su augimo sunkumais dėl keleto priežasčių. Pirma, žmonės savo telefonu naudojasi palyginti ilgą laiką. Rinkos tyrimų bendrovė „International Data Corporation“ kovą numatė, kad 2019 m. bus treti metai iš eilės, kai mažėja telefonų pardavimai. Prognozuojama, kad visame pasaulyje išmaniųjų telefonų pardavimai šiemet sumažės 0,8 proc.

Pasak analitikų, sulankstomi telefonai gali nulemti šios pramonės šakos augimą, kuris būtinas norint pakeisti mažėjančias pardavimų tendencijas.

„Moor Insights & Strategy“ prezidentas ir analitikas Patrickas Morrhead`as CNBC pasakojo, kad kol pastaroji „Galaxy Fold“ telefonų partija nekelia problemų ir „Samsung“ kompanija nevykdo agresyvios „jokių klausimų“ programos, tikėtina, kad sulankstomų išmaniųjų telefonų augimas didės.

„Išmaniųjų telefonų pardavimai mažėja, todėl šiai pramonės šakai reikia naujos kartos telefonų“, – pasakojo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi