Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.04.16 14:02

Kontaktiniai zoologijos sodai – ligų židiniai?

Yra zoologijos sodų, kuriuose galima ne tik pamatyti gyvūnus, bet ir juos paglostyti, pašerti ar paimti ant rankų. Tokios vietos vadinamos kontaktiniais zoologijos sodais. Nenuostabu, kad juos ypač mėgsta vaikai.

Arielio universiteto komanda apsilankė 8 kontaktiniuose zoologijos soduose Izraelyje. Ten surinkti mėginiai iš daugiau nei 200 įvairių rūšių gyvūnų. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad kas 10 zoologijos sodo gyventojas turėjo antibiotikams atsparių bakterijų, galinčių žmogui sukelti viduriavimą ar šlapimo takų uždegimą.

Izraelio mokslininkai, atlikę naujausią tyrimą, teigia, kad vadinamųjų kontaktinių zoologijos sodų lankytojai rizikuoja nuo gyvūnų užsikrėsti pavojingomis bakterijomis, todėl ragina laikytis higienos reikalavimų.

Kaune veikiančio privataus kontaktinio zoologijos sodo atstovė Jurgita Kavaliauskienė sako, kad per porą jų veiklos metų jokių problemų nebuvo.

„Kol kas nesame girdėję, kad žmonės, išėję iš mūsų kontaktinio zoologijos sodo, turėtų kažkokių nusiskundimų dėl sveikatos“, – sako ji.

Tyrimo autoriai ragina įdiegti tvarką, kad tokiuose zoologijos soduose žmonės plautųsi rankas prieš ir po apsilankymo. Taip pat, kad būtų draudžiama valgyti ir gerti netoli gyvūnų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi