Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.01.16 13:09

2012-ieji patenka į šilčiausių metų dešimtuką

LRT.lt 2013.01.16 13:09

JAV mokslininkai sako, kas 2012 metai yra tarp dešimties šilčiausių metų imant nuo 1880-ųjų, praneša BBC.

JAV mokslininkai sako, kas 2012 metai yra tarp dešimties šilčiausių metų imant nuo 1880-ųjų, praneša BBC.

NASA tyrėjai teigia, kad tai buvo devinti šilčiausi metai pasaulyje, tuo metu ekspertai iš kitos Amerikos agentūros – kad dešimti. 

Abi komandos sutaria, kad temperatūra būtų buvusi netgi aukštesnė, jei ne La Nina reiškinys, kuris atnešė vėsumos į kai kuriuos regionus.  

Jie taip pat vienodai tikri, kad anglies dioksidas buvo pagrindinis temperatūros kilimo veiksnys per pastaruosius 50 metų.

Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija sako, kad jų atlikta temperatūros duomenų analizė rodo, jog vidutinė 2012 metų temperatūra buvo 0,57 C aukštesnė nei XX amžiaus temperatūros vidurkis.

Šios institucijos teigimu, visi 12-a šio amžiaus metų yra tarp 14-os šilčiausių metų imant 133 metų periodą, kai duomenys yra fiksuojami.   

NASA, kuri naudojo tuos pačius duomenis, tačiau atliko šiek tiek kitokią analizę, teigia, kad praėję metai užima devintą vietą šilčiausiųjų sąraše.

Dr. Jamesas Hansenas iš NASA teigia, kad netgi globalinio atšilimo periodu kai kurie sezonai bus vėsesni negu ilgalaikis vidurkis. 

„Nuovokus asmuo turėtų pastebėti, kad neįprastų šilumos kraštutinumų dažnumas didėja. Tai kraštutinumai, kurie turi daugiausiai poveikio žmonėms ir kitoms gyvoms planetos būtybėms“, – sakė tyrėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi