Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Naujas odos vėžio gydymas: rezultatai – stulbinantys

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Naujas tyrimas rodo, kad dviejų vaistų kombinacija gali sumažinti auglius beveik 60 proc. žmonių, turinčių pažengusią melanomą – vieną agresyviausių odos vėžio formų.

Naujas tyrimas rodo, kad dviejų vaistų kombinacija gali sumažinti auglius beveik 60 proc. žmonių, turinčių pažengusią melanomą – vieną agresyviausių odos vėžio formų.

Tarptautinis tyrimas, atliktas su 945 pacientais, parodė, kad naujas gydymas 58 proc. atvejų sumažino melanomos pasekmes arba sustabdė jos plitimą beveik metams, praneša BBC.

Jungtinės Karalystės vėžio tyrimo centro atstovai teigia, kad nauja vaistų kombinacija suduos „galingą smūgį“ vienai agresyviausių vėžio formų.

„Duodant ipilimumabą ir nivolumabą kartu, galima išjungti iš karto du imuninės sistemos stabdžius ir padėti imuninei sistemai atpažinti auglius, kurių ji prieš tai neatpažino“, – daktaras Jamesas Larkinas sakė britų transliuotojui BBC.

„Niekada imunoterapijoje dar nematėme didesnio nei 50 proc. auglių sumažėjimo efektyvumo. Tai suprasti labai svarbu. Manau, kad šis gydymo būdas turės didelę ateitį gydant vėžį“, – pridūrė jis.

Deja, vaistai turi pašalinį poveikį. Jie gali sukelti nuovargį, bėrimą arba viduriavimą. Be to, dar nėra aišku, kodėl kai kuriuos pacientus gydymas paveikė nepaprastai gerai, o kitiems jis neturėjo beveik jokio poveikio, praneša BBC.

Ipilimumabas yra į veną leidžiamas vaistas, duodamas kartą per tris mėnesius ir kainuoja apie 140 tūkst. eurų metams. Nivolumabas duodamas kartą per dvi savaites.

Didžiausią viltį teikia tai, kad ši veiksminga vaistų kombinacija ateityje galės būti pritaikyta ir kitoms vėžio formoms.