Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

„iPhone“ aptikta klaida gali sutrikdyti ir kitus „Apple“ produktus

15min.lt2015.09.08 13:45

„Apple“ klaida, kuri sutrikdo telefoną, kai vartotojas gauna teksto žinutę su specialiais simboliais, taip pat gali sutrikdyti „Apple Watch“, „Mac“ ir „iPad“ kompiuterius, praneša „The Guardian“.

„Apple“ klaida, kuri sutrikdo telefoną, kai vartotojas gauna teksto žinutę su specialiais simboliais, taip pat gali sutrikdyti „Apple Watch“, „Mac“ ir „iPad“ kompiuterius, praneša „The Guardian“.

Telefono sutrikimą sukelia „Apple“ pagrindinėje sistemoje esanti klaida, kuri yra visuose „Apple“ tekstą apdorojančiuose įrenginiuose. Kai žmogus gauna „iMessage“ žinutę su tam tikrais nelotyniškais specialia tvarka išdėstytais simboliais, įrenginys „nulūžta“ ir persikrauna, o vėliau neįmanoma atidaryti žinučių aplikacijos.

Kai kurie vartotojai sako pastebėję, kad įrenginiai tampa neveiklūs ir atsiuntus specifinę žinutę per trečios šalies aplikacijas, kaip „WhatsApp“.

Klaida, kuri pirmiausia buvo pastebėta „iPhone“ telefonuose, gali paveikti ir „Apple Watch“, kuomet į kenkėjišką žinutę bandoma atsakyti naudojant „Siri“, taip pat „iPad“ bei „Mac“ nešiojamuosius ir stalinius kompiuterius.

„Kadangi klaida gali paveikti „OS X“ aplikacijas, kenkėjiškas tekstas gali būti išsiųstas kaip serverio dienos arba pasveikinimo žinutė, nulauždamas terminalą, kai autentifikuojamos tinklo paslaugos“, – sakė „MDSec“ vyriausiasis saugos specialistas Mathew Hickey'is.

Dauguma žmonių kenkėjišką žinutę naudoja kaip pokštą siekdami „nulaužti“ draugų telefonus, tačiau teksto žinutė programišių gali būti panaudota ir pavojingesnėms atakoms.

Tie, kurie nori apsisaugoti nuo kenkėjiškų žinučių, gali išjungti pranešimų sistemas jų „iOS“ įrenginiuose ir uždrausti SMS ir „iMessages“ siuntimą į jų įrenginius.

„Apple“ sako žinanti apie problemą ir žada ją sutvarkyti išleisdama operacinės sistemos atnaujinimą, o kol kas siūlo laikiną problemos sprendimo būdą.

1. Anglų kaba paprašykite „Siri“, kad perskaitytų neperskaitytas žinutes („Read unread messages“)

2. Panaudokite „Siri“, kad atsakytumėte į kenkėjišką žinutę. Kai atsakysite, turėtumėte turėti prieigą prie žinučių.

3. Žinučių programėlėje pabraukite į dešinę, kad ištrintumėte pokalbių istoriją su kenksminga žinute, arba ilgiau palaikykite pirštą ant ekrano, paspauskite „Daugiau“ (More) ir ištrinkite žinutę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.