Mokslas ir IT

2019.04.12 10:25

Baltijos šalyse 2 milijonai žmonių naudojasi „Smart-ID“, o lietuviai paslauga pasitiki labiausiai

LRT.lt2019.04.12 10:25

Prieš dvejus metus pasiūlytu asmens tapatybės nustatymo sprendimu internete „Smart-ID“ Baltijos šalyse jau naudojasi daugiau kaip 2 mln. vartotojų, iš kurių 42 proc. – Lietuvoje.

Tai sparčiausiai augantis ir klientų labiausiai pamėgtas unikalus asmens tapatybės nustatymo sprendimas Baltijos šalyse, kuris naudojamas prisijungti prie elektroninių finansų, mokslo, telekomunikacijų, energetikos, viešojo sektoriaus paslaugų bei e-parduotuvių platformų.

2017 m. vasarį pristatyta programėlė „Smart-ID“ pirmojo milijono vartotojų sulaukė per beveik 18 mėnesių – 2018 m. liepos pabaigoje, o antrasis milijonas „užaugo“ du kartus sparčiau – per pastaruosius 9 mėnesius. Lietuvoje dabar programėle naudojasi 830 tūkst. gyventojų, Latvijoje – 750 tūkst., Estijoje – daugiau kaip 420 tūkst. Jie per mėnesį atlieka daugiau kaip 40 mln. transakcijų prisijungdami prie el. paslaugų, patvirtindami pavedimus ar pasirašydami dokumentus el. parašu.

„Šie skaičiai rodo, kad „Smart-ID“ savo tapatybei internete nustatyti Lietuvoje ir Estijoje jau naudoja po maždaug 65 proc. dirbančių gyventojų iš, atitinkamai, 1,3 mln. ir 0,65 mln., o Latvijoje – net 83 proc. iš 0,9 mln., – teigia Viktoras Kamarevcevas, bendrovės „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje. – Siekiame, kad per artimiausius metus šis skaičius gerokai išaugtų ir pasiektų maksimalią galimybę“.

Naudotis nemokamu, inovatyviu ir patogiu „Smart-ID“ sprendimu paprasta: vartotojui tereikia atsiųsti programėlę į savo išmanųjį įrenginį iš „Google Play“ ar „App Store“ ir patvirtinti savo tapatybę vienu iš šių būdų: mobiliuoju parašu, tapatybės kortele (el. parašu), per el. bankininkystę arba apsilankius banko aptarnavimo skyriuje.

Pernai lapkritį „Smart-ID“ pasiekė aukščiausią saugumo lygį ir tapo kvalifikuotu el. parašu (angl. Qualified Electronic Signature, QES), prilygstančiu ranka rašytam parašui ir pripažįstamu visoje Europos Sąjungoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt