Mokslas ir IT

2019.04.12 10:25

Baltijos šalyse 2 milijonai žmonių naudojasi „Smart-ID“, o lietuviai paslauga pasitiki labiausiai

LRT.lt2019.04.12 10:25

Prieš dvejus metus pasiūlytu asmens tapatybės nustatymo sprendimu internete „Smart-ID“ Baltijos šalyse jau naudojasi daugiau kaip 2 mln. vartotojų, iš kurių 42 proc. – Lietuvoje.

Tai sparčiausiai augantis ir klientų labiausiai pamėgtas unikalus asmens tapatybės nustatymo sprendimas Baltijos šalyse, kuris naudojamas prisijungti prie elektroninių finansų, mokslo, telekomunikacijų, energetikos, viešojo sektoriaus paslaugų bei e-parduotuvių platformų.

2017 m. vasarį pristatyta programėlė „Smart-ID“ pirmojo milijono vartotojų sulaukė per beveik 18 mėnesių – 2018 m. liepos pabaigoje, o antrasis milijonas „užaugo“ du kartus sparčiau – per pastaruosius 9 mėnesius. Lietuvoje dabar programėle naudojasi 830 tūkst. gyventojų, Latvijoje – 750 tūkst., Estijoje – daugiau kaip 420 tūkst. Jie per mėnesį atlieka daugiau kaip 40 mln. transakcijų prisijungdami prie el. paslaugų, patvirtindami pavedimus ar pasirašydami dokumentus el. parašu.

„Šie skaičiai rodo, kad „Smart-ID“ savo tapatybei internete nustatyti Lietuvoje ir Estijoje jau naudoja po maždaug 65 proc. dirbančių gyventojų iš, atitinkamai, 1,3 mln. ir 0,65 mln., o Latvijoje – net 83 proc. iš 0,9 mln., – teigia Viktoras Kamarevcevas, bendrovės „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje. – Siekiame, kad per artimiausius metus šis skaičius gerokai išaugtų ir pasiektų maksimalią galimybę“.

Naudotis nemokamu, inovatyviu ir patogiu „Smart-ID“ sprendimu paprasta: vartotojui tereikia atsiųsti programėlę į savo išmanųjį įrenginį iš „Google Play“ ar „App Store“ ir patvirtinti savo tapatybę vienu iš šių būdų: mobiliuoju parašu, tapatybės kortele (el. parašu), per el. bankininkystę arba apsilankius banko aptarnavimo skyriuje.

Pernai lapkritį „Smart-ID“ pasiekė aukščiausią saugumo lygį ir tapo kvalifikuotu el. parašu (angl. Qualified Electronic Signature, QES), prilygstančiu ranka rašytam parašui ir pripažįstamu visoje Europos Sąjungoje.