Mokslas ir IT

2015.05.18 12:24

Nuo „Facebook“ sekimo saugotis siūlo specialia programine įranga

15min.lt2015.05.18 12:24

Belgijos priežiūros institucija paragino vartotojus atsisiųsti privatumo programinę įrangą tam, kad apsisaugotų nuo „Facebook“ sekimo, rašo Arstechnica.com.

Belgijos priežiūros institucija paragino vartotojus atsisiųsti privatumo programinę įrangą tam, kad apsisaugotų nuo „Facebook“ sekimo, rašo Arstechnica.com.

Socialinis tinklas jau kuris laikas buvo kritikuojamas dėl to, kad seka nuolatinius socialinio tinko vartotojus ir ne socialinio tinklo narius internete be jų sutikimo, o neseniai „Facebook“ tapo Europos masto bylos, kuriai vadovauja aktyvistas Maxas Schremsas, taikiniu.

Barackas Obama viešai apkaltino Europą tuo, kad duomenų apsaugą naudoja kaip priedangą tenkindamas komercinius interesus. 

Balandį skelbta, kad 25 tūkst. žmonių jau pareiškė norą dalyvauti byloje. Joje teigiama, kad „Facebook“ pažeidė ES duomenų apsaugos įstatymą.

Individualios reguliavimo institucijos jau ilgus metus tai tiria. Balandžio mėnesį „Facebook“ pripažino sekusi ir ne socialinio tinklo vartotojus naudodama slapukus. Esą taip nutiko dėl programinės įrangos klaidos.

Pripažinimas iš „Facebook“ buvo gautas tik tuomet, kai ta pati priežiūros institucija – Belgijos privatumo komisija, tai nurodė ankstesniame tyrime. Jame taip pat išaiškinta, kad „Facebook“ panaudojo įskiepius ir sekė vartotojus, kurie svetainėse spaudė „Like“ mygtuką. Manoma, kad tokių svetainių galėjo būti 13 mln., o sekami buvo ir tie lankytojai, kurie buvo išsiregistravę iš socialinio tinklo.

Belgijos institucija sekmadienį pateikė rekomendacijas, kad „Facebook“ turėtų pakeisti socialinių įskiepių veikimo principą, taip pat kad svetainės įtrauktų papildomų apsaugų lankytojams, kai naudojami įskiepiai, ir kad vartotojai naudotų privatumą apsaugančią programinę įrangą.

Pastarasis siūlymas rodo, kad Belgijos privatumo komisija greitu metu nesitiki, jog kas nors galėtų pasikeisti.

Spaudimas, kylantis iš Europos dėl „Google“ ir „Facebook“ vartotojų sekimo per pastaruosius metus vis stiprėjo ir tapo JAV bei Europos konfliktų priežastimi. JAV prezidentas Barackas Obama viešai apkaltino Europą tuo, kad duomenų apsaugą naudoja kaip priedangą tenkindamas komercinius interesus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt