Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.01.10 10:12

Rudaakiai atrodo patikimesni?

LRT.lt 2013.01.10 10:12

Naujas tyrimas rodo, kad žmonės labiau linkę pasitikėti rudakiais nei tais, kurių akys mėlynos, tačiau pasitikėjimą nulemia žmogaus veido forma, rašo The Telegraph.

Naujas tyrimas rodo, kad žmonės labiau linkę pasitikėti rudakiais nei tais, kurių akys mėlynos, tačiau pasitikėjimą nulemia žmogaus veido forma, rašo The Telegraph.

Prahoje atlikto tyrimo metu savanoriai tvirtino, kad patikimesni atrodo tie žmonės, kurių akys rudos, o ne mėlynakiai. Tačiau kai savanoriams buvo parodytos nuotraukos su vyrais, kurių veidai buvo visiškai identiški, tik skyrėsi akių spalva, tiek mėlynakiai, tiek rudakiai atrodė vienodai patikimi.

Mokslininkai teigia, kad pasitikėjimas priklauso nuo asmens veido formos, kuri būdinga rudakiams, o ne akių spalvos.

Pavyzdžiui, rudakiai vyrai dažniau turi apvalesnį veidą ir platesnį smakrą, didesnę burną su aukštyn nukreiptais kampučiais, didesnes akis, antakius, kurie yra arčiau vienas kito, – šie bruožai laikomi vyriškais, todėl jais labiau pasitikima.

Mėlynakiams būdingi tokie bruožai, kurie nulemia, kad vyrai atrodo apsukresni: mažesnės akys, siauresnės burnos, kurių kampučiai nuleisti žemyn.

Moterys, kurių akys rudos, taip pat atrodo šiek tiek patikimesnės nei mėlynakės, tačiau skirtumas tarp jų nėra toks ryškus kaip tarp vyrų.

Atlikti tyrimai kelia klausimą, kodėl mėlynos akys taip paplitusios Šiaurės Europoje, jei tai lemia, kad mėlynakiai atrodo mažiau nuoširdūs ir patikimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi