captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje stebimas didžiausias saulės užtemimas per pastaruosius 16 metų (tiesioginė transliacija)

Lietuvos gyventojai šiuo metu gali stebėti dalinį saulės užtemimą. Jis didžiausias per pastaruosius 16 metų.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Lietuvos gyventojai šiuo metu gali stebėti dalinį saulės užtemimą. Jis didžiausias per pastaruosius 16 metų.

Užtemimas rytinėje šalies dalyje prasidėjo 10.55 val., o didžiausią savo reikšmę pasieks 12.04 val. ir baigsis po 13 val. Lietuvos teritorijoje matoma, kaip Mėnulis užtemdo apie tris ketvirtadalius Saulės ploto.

LRT Radijo žurnalistė Indrė Urbaitė pasakoja, kad Vilniuje Mėnulis užstojo apie 73 proc. Saulės. Šį neįprastą reginį stebėti sostinės sostinės Katedros aikštėje, pasak žurnalistės, susirinko nemažai žmonių.

„Nemažai žmonių ir prie Baltojo tilto, kur taip pat galima stebėti Saulės užtemimą [...]. Galima suskaičiuoti – geri keli tūkstančiai žmonių“, – tvirtina I. Urbaitė.

Jos teigimu, tie, kurie neturi akinių ar kitų apsaugos priemonių, laukia eilėje prie Katedros aikštėje stovinčių teleskopų, vietoje galima įsigyti ir specialius akinius.

„Dar visą šį reiškinį bus galima stebėti gerą valandą. Kas dar nespėjo gali dar išeiti ir stebėti, bet, žinoma, tik su apsaugos priemonėmis“, – kelios minutės po vidurdienio sako LRT Radijo žurnalistė.

Visiškas užtemimas stebimas tik kai kuriose vietose, pavyzdžiui, Danijai priklausančiose Farerų saloje, taip pat kai kuriose Norvegijai priklausančiose salose.

Mokslininkai įspėja, kad stebėti Saulės negalima plika akimi, būtina naudoti filtrus ar specialius akinius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...