captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siūlo pasitikrinti, ar jūsų kompiuteris nedalyvauja kenkėjiškoje veikloje

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) ragina vartotojus nemokamai pasitikrinti, ar jo kompiuterio išorinis interneto protokolo (IP) adresas pastaruoju metu nebuvo patekęs į kenkėjiškoje veikloje dalyvaujančių IP adresų duomenų bazę.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) ragina vartotojus nemokamai pasitikrinti, ar jo kompiuterio išorinis interneto protokolo (IP) adresas pastaruoju metu nebuvo patekęs į kenkėjiškoje veikloje dalyvaujančių IP adresų duomenų bazę, pranešė RRT.

CERT-LT duomenimis, spalio 10 d. Lietuvoje fiksuojama daugiau kaip 25 tūkst. įrenginių, kurie gali būti naudojami kenkėjiškai veiklai.

CERT-LT svetainėje vartotojai patys gali pasitikrinti, ar jų kompiuteris saugus. Spustelėjus nuorodą https://www.cert.lt/irankiai, galima pasitikrinti, ar kompiuteris neužfiksuotas kaip dalyvaujantis botneto veikloje, ar neturi saugumo spragų, pasitikrinti įtartinas bylas, sužinoti savo kompiuterio IP adresą, teigiama pranešime spaudai.

Jei vartotojas, patikrinęs savo kompiuterį, gauna įspėjimą apie tai, kad jo įrenginys nėra saugus, CERT-LT suteikia rekomendacijas, kaip elgtis toliau. 80 proc. kompiuterių naudotojų, apsilankiusių CERT-LT tinklalapyje, pavyksta pašalinti įrenginių saugumo spragas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...