captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sekmadienio naktį dangų nušvietė „supermėnulis“

Sekmadienio naktį mėnulis atrodė neįprastai didelis ir ryškus. Tai pirmasis iš trijų vadinamojo „supermėnulio“ pasirodymų šią vasarą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Sekmadienio naktį mėnulis atrodė neįprastai didelis ir ryškus. Tai pirmasis iš trijų vadinamojo „supermėnulio“ pasirodymų šią vasarą.

Išskirtinį mėnulio ryškumą bei dydį buvo galima stebėti naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie pusę trijų nakties Lietuvos laiku, kai Žemės palydovas buvo 356 177 kilometrų atstumu nuo Žemės – taip vadinamame mėnulio perigėjuje.

Mėnulio pilnatys atrodo skirtingų didžių dėl ovalios savo orbitos formos ir elipsės formos kelio aplink Žemę.

Perigėjuje mėnulis yra 50 000 kilometrų arčiau nei būdamas labiausiai nutolęs nuo Žemės.

Liepos 12-ąją ir rugsėjo 9-ąją mėnulis bus pilnaties stadijoje, kai pasieks savo perigėjų. Tuo metu jis atrodys kaip milžiniškas švytintis skritulys.

Tikrieji astronomijos entuziastai labiausiai turėtų laukti rugpjūčio 10 d. kai mėnulis bus 1381 kilometru arčiau nei šeštadienį ir taps ryškiausiu 2014-aisias metais.

Skirtingai nei Saulės užtemimai ir kiti dangaus įvykiai, „supermėnulis“ pasirodo kas trylika mėnesių ir aštuoniolika dienų, teigia Geoffas Chesteris, Jungtinių Valstijų karinių jūrų laivyno observatorijos atstovas. Tačiau mėnulio padidėjimas ne visada pastebimas – dažniausiai dėl didelio debesuotumo ir prasto oro sąlygų.

Šiemet įvyks dar du mėnulio priartėjimai, tačiau pastarieji nebus matomi iš Žemės.

Paskutinį kartą „supermėnulis“ buvo toks ryškus praeitų metų birželį, kai buvo 14 proc. didesnis ir 30 proc. ryškesnis už įprastai matomą žemės palydovą.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...