captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kodėl zebriniai amadinai kartais renkasi tos pačios lyties partnerius?

Naujausio tyrimo duomenimis, zebrinių amadinų patinėliai, kurie augo be motinų, susiranda tos pačios lyties partnerius.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Naujausio tyrimo duomenimis, zebrinių amadinų patinėliai, kurie augo be motinų, susiranda tos pačios lyties partnerius.

Gyvūnų partnerystė su tos pačios lyties atstovais mokslininkų yra dar labai mažai ištirta. Sunayana Banerjee ir Elizabeth Adkins-Regana tyrimui pasirinko žebrinius amadinus (Taeniopygia guttata). Šie paukščiai yra monogamijos atstovai, visą gyvenimą besiporuojantys su vienu partneriu. Taip pat jie dažniausiai išauginami abiejų tėvų.

Minėtos mokslininkės atliko eksperimentą su šių paukščių jaunikliais, kurie buvo suskirstyti į dvi grupes. Viena grupė buvo auginama abiejų tėvų, kita – be motinų.

Nors pastarieji sėkmingai suaugo, mokslininkės pastebėjo, kad net 57 proc. suaugusių patinėlių, atėjus poravimosi sezonui, pasirinko tos pačios lyties partnerius. Įdomu ir tai, kad ši tendencija neužfiksuota patelių elgesyje, rašo iflscience.com.

Tuo metu 76 proc. patinėlių, išaugintų abiejų tėvų, partnerėmis pasirinko priešingą lytį.

Tokį elgesį, anot S. Banerjee, gali paaiškinti tai, kad augdami jaunikliai pažįsta kitų individų bruožus, pagal kuriuos priima sprendimus jau suaugę. Anksčiau atlikti tyrimai jau parodė, kad patelės partnerius renkasi pagal tai, koks buvo jų tėvas. Tarkime, jeigu jis turėjo ryškiai mėlynas plunksnas, tai jos ieškos partnerio su būtent tokiais bruožais. Tyrimas įrodo, kad paukščių raidoje labai svarbus socialinis aspektas. Tiesa, S. Banerjee pabrėžia, paukščių elgesio nederėtų maišyti su žmonėmis, nes jų raida yra „daug sudėtingesnė“.

Tyrimas publikuotas „Animal Behaviour“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...