Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Byla baigta – skiepai autizmo nesukelia

technologijos.lt2015.09.08 13:45

Tarp autizmo ir skiepų nėra jokio ryšio, sako Australijos profesorius, peržiūrėjęs 10 tarptautinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei milijonas vaikų.  

Tarp autizmo ir skiepų nėra jokio ryšio, sako Australijos profesorius, peržiūrėjęs 10 tarptautinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei milijonas vaikų.

„Išanalizavome duomenis ir juose sąryšio nėra“, – sako Sidnėjaus medicinos mokyklos asocijuotasis profesorius Guy Eslickas. Atlikti tyrimą jį paskatino dvi televizijos dokumentikos laidos, kuriose vakcinavimas siejamas su autizmu.

Anot profesoriaus, pradėjus tikrinti tyrimus, jis nerado nė vieno, kuriame viskas būtų apjungta.

„Pamaniau, pats laikas ką nors daryti. Suorganizavau komandą, kad išsiaiškintume, kas iš to išeis“, – teigia G. Eslickas. 

„Retorikos daug nėra, buvau maloniai nustebęs, kad duomenys nerodo ryšio su autizmu ar sutrikimais iš autizmo spektro“, – tvirtina mokslininkas. Taip pat, pasak jo, nėra autizmo ryšio su vakcinų ingredientais, tarp kurių gysidabris ir tiomerosalis.

Vakcinoms nuo difterijos, stabligės ir kokliušo, o taip pat tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinoms (MMR) žurnale Vaccine publikuotas tyrimas priekaištų dėl sveikatos nerado.

„MMR buvo vienas iš didžiųjų antivakcinavimo grupių nerimo objektų“, – kalba G. Eslickas.

Jo teigimu tai labai svarbus atradimas. „Kalbama apie vaikų gyvybes. Tikiuosi, tai pakeis kai kurių, nerimaujančių dėl autizmo grėsmės, tėvų nuomonę“, – sako profesorius.

G. Eslicko tvirtinimu, rimtų neigiamų skiepų poveikių aptinkama retai. 

„Skiepijimo rizika paprastai yra gana maža, – karščiavimas, bėrimas ar rankos skausmas. Rimti neigiami poveikiai yra reti“, – sako G. Eslickas.

Naujausi

12

Mokslas ir IT

2019.09.22 20:43

Wernheris von Braunas: koks buvo kontroversiško kosmoso architekto likimas raketų kūrimo pradininkai buvo vokiečiai, o Sovietų Sąjunga ir JAV rėmėsi jų pasiekimais

12
11

Mokslas ir IT

2019.09.21 14:16

KTU studento praktika JAV – amerikiečiams pasiūlė plastiko alternatyvų siūlys sprendimą „Amazon“ ir maisto bankui

11
7

Mokslas ir IT

2019.09.20 21:42

Savaitgalis kosmose: kokį viešbutį pasirinkti ir kiek tai kainuos pristatė, kaip atrodys viešbutis

7