captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per nusileidimą Marse buvo apgadintas vienas roboto „Curiosity“ prietaisas

JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) pranešė apie pirmą nesėkmę roboto „Curiosity“ misijoje Marse, informuoja BBC.
 
Marsaeigis robotas
Marsaeigis robotas "Curiosity", Wikipedia nuotr.

JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) pranešė apie pirmą nesėkmę roboto „Curiosity“ misijoje Marse, informuoja BBC.

Buvo apgadintas vėją matuojantis prietaisas. Misijos Marse komanda teigia, kad dėl šio gedimo numatyti tyrimai bus atlikti prasčiau, bet nebus visiškai atšaukti. Tiksliai nežinoma, kaip vėjo sensorius nukentėjo. Manoma, kad tai galėjo įvykti per „Curiosity“ nusileidimą, kai raketų išmetamosios dujos į orą pakėlė dulkes ir akmenis. NASA teigia, kad tai vienintelis „nusivylimas“, kita vertus, labai sėkmingoje misijoje. Misijos komanda ieško būdų apeiti šį nesklandumą ir kiek įmanoma atstatyti pažeisto instrumento funkcijas.

Šešiaratis robotas „Curiosity“ Marse nusileido prieš dvi savaites. Misija truks mažiausiai dvejus metus. Jos tikslas – išsiaiškinti, ar Raudonoje planetoje anksčiau buvo tinkamos sąlygos mikroskopinėms gyvybės formoms egzistuoti.

NASA inžinieriai baigia „Curiosity“ įrangos patikrinimus. Pirmadienį buvo pasukioti roboto ratai ir patikrinta vairavimo sistema. Netrukus „Curiosity“ bus nusiųstas nurodymas pajudėti Marso paviršiumi. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...