captcha

Jūsų klausimas priimtas

B.Gatesas finansuoja naujoviško tualeto kūrimą

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas projektui, kurio tikslas – sukurti naujovišką tualetą, pagerinsiantį sanitarines sąlygas besivystančiose šalyse ir visame pasaulyje, skirs 370 mln. JAV dolerių, pranešė BBC.

 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas  Geitsaprojektui, kurio tikslas –  sukurti naujovišką tualetą, pagerinsiantį sanitarines sąlygas besivystančiose šalyse ir visame pasaulyje, skirs 370 mln. JAV dolerių, pranešė BBC.

B. Geitso labdaros organizacija „Bilo ir Melindos Geitsų fondas“ šią savaitę Sietle (JAV) surengė naujoviškų tualetų mugę, kurioje savo išradimus pristatė mokslininkai iš viso pasaulio. Iš viso parodoje buvo pristatyti 28 išradimai, o pirmą vietą laimėjo Kalifornijos technologijų instituto projektas. Instituto mokslininkų sukurtas tualetas yra varomas saulės energija ir iš išmatų išgauna vandenilio dujas bei gamina elektrą. Už šį išradimą komanda gavo 100 tūkst. dolerių prizą.

B. Geitsas esąs labai patenkintas, kad jo projektas sulaukė susidomėjimo. Projekto dalyviai turėjo sukurti tualetą, kuris veiktų be tekančio vandens, elektros ir dezinfekavimo sistemos. Be to, tualeto išlaikymo kaina turi būti ne didesnė nei penki dolerio centai per dieną.

Tradiciniai tualetai su nuleidžiamu vandeniu išeikvoja tonas geriamo vandens ir juos statyti besivystančiose šalyse dažniausiai yra nepraktiška.

Jungtinių Tautų (JT) skaičiavimu, besivystančiose šalyse dėl antisanitarinių sąlygų kasmet miršta apie 1,5 mln. vaikų.

Planuojama mugėje pristatytus tualetų modelius per trejus metus išbandyti praktiškai.
 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...