captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kinijos mėnuleigis susidūrė su problemomis

Kinijos mėnuleigis „Nefritinis triušis“ šeštadienį susidūrė su „mechaninio valdymo sutrikimais“, praneša BBC.
Sipa USA/Scanpix nuotr.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Kinijos mėnuleigis „Nefritinis triušis“ šeštadienį susidūrė su „mechaninio valdymo sutrikimais“, praneša BBC.

Mėnuleigį valdantys ekspertai sakė, kad problema iškilo dėl „itin sudėtingos aplinkos Mėnulio paviršiuje“. Gedimas įvyko šeštadienį, prieš pat suplanuotą energijos taupymo režimo įjungimą. Kol kas daugiau detalių apie įvykį nepateikiama. Kinijos valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ teigimu, mokslininkai šiuo metu bando pataisyti robotą, kuris šeštadienį turėjo „užmigti“ keturiolikai dienų.

Pranešimas apie įvykusį gedimą buvo pirmasis viešai praneštas sutrikimas šioje ambicingoje Kinijos mėnulio tyrimų programoje.

Sausio 17 d. ELTA informavo, kad Kinijos mėnuleigis „Nefritinis triušis“ sėkmingai „pabudo“ iš energijos taupymo režimo ir paėmė Mėnulio grunto tyrimus naudojantis mechanine strėle.

„Nefritinis triušis“ yra pirmasis aparatas, „minkštai“ nusileidęs Mėnulyje nuo 1976 metų. Misijos tikslas yra išbandyti naujas technologijas, surinkti ekspertinės informacijos apie Mėnulio gruntą ir sukaupti ekspertinių duomenų tobulesnių kosminių aparatų kūrimui. Tikimasi, kad „Nefritinis triušis“ veiks dar tris mėnesius.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...