captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gedimai stotyje gali pavėlinti Lietuvos kosminius planus

Likus vos penkioms dienoms iki pirmojo Lietuvos skrydžio į kosmosą – netikėti trukdžiai. Dėl trečiadienį įvykusių gedimų Tarptautinėje kosminėje stotyje gali būti atidėta Lietuvos kosminė misija, kurios metu į kosmosą bus paleisti du lietuviški palydovai „LitSat-1” ir „LituanicaSat-1”.  
„LituanicaSat-1”, Pavloff Entertainment nuotr.
„LituanicaSat-1”, Pavloff Entertainment nuotr.

Likus vos penkioms dienoms iki pirmojo Lietuvos skrydžio į kosmosą – netikėti trukdžiai. Dėl trečiadienį įvykusių gedimų Tarptautinėje kosminėje stotyje gali būti atidėta Lietuvos kosminė misija, kurios metu į kosmosą bus paleisti du lietuviški palydovai „LitSat-1” ir „LituanicaSat-1”, rašoma pranešime spaudai.

„NASA sprendžia aušinimo problemą Tarptautinėje kosminėje stotyje, kuri gali turėti įtakos „Antares“ raketos paleidimo grafikui“, – šiąnakt pranešė NASA Wallops skydžių bazės atstovas Keithas Koehleris. Sprendimą dėl raketos paleidimo datos NASA žada priimti ne vėliau kaip gruodžio 16 d., pirmadienį.

Šiuo metu numatyta, kad „Antares“ raketa startuos gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 04:42 Lietuvos laiku. Ji į kosmosą pakels „Cygnus” erdvėlaivį, kuris kartu su kroviniu į Tarptautinę kosminę stotį nugabens ir du pirmuosius lietuviškus palydovus – „Litsat-1” ir „LituanicaSat-1”.

„Kosmoso pramonėje saugumas yra aukščiausias prioritetas, todėl normalu, kad atidžiai vertinamos net menkiausios grėsmės. Juk tai ne kelionė iš Vilniaus į Kauną, nors atstumas ir labai panašus – iki  kosmoso vos 100 kilometrų,“ – sakė Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus, kuris taip pat yra „LitSat-1” palydovo techninės dalies vadovas.  

Lietuvos kosmoso entuziastų delegacija jau šį savaitgalį išvyksta į JAV, tikėdamiesi, kad pirmasis Lietuvos skrydis į kosmosą įvyks dar šiemet. Pirmadienį numatytas palydovų komandų susitikimas su Lietuvos Ambasadoriumi JAV Žygimantu Pavilioniu bei JAV lietuvių bendruomene Vašingtone.   

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...