captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nobelio premijos laureato šaknys – Plungėje

Šių metų Nobelio chemijos premijos vieno iš laureatų – Michaelo Levitto – šeima yra kilusi iš Plungės.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Šių metų Nobelio chemijos premijos vieno iš laureatų – Michaelo Levitto – šeima yra kilusi iš Plungės.

Litvakas M. Levittas kartu su šeimos nariais Lietuvoje jau lankėsi 2001 m. M. Levitto antros eilės pusbrolis Abelis Levittas su žmona Glenda itin daug nuveikė įsteigiant Tolerancijos centrą Plungės „Saulės“ gimnazijoje, įamžinant sunaikintos Plungės žydų bendruomenės atminimą.

Laikraštis „Verslo žinios“ praneša gavęs Iš Lietuvos ambasados Izraelyje laišką, kuriame mintimis apie savo antros eilės pusbrolio Michaelo, dabar jau Nobelio premijos laureato, gyvenimą dalijasi Abelis Levittas, ilgametis Lietuvos bičiulis. VŽ straipsnyje primenama, jog Michaelo tėvas Nathanas Levittas ir Abelio tėvas Louisas Levittas buvo pirmos eilės pusbroliai. „Mes kilę iš to paties prosenelio, Notte Levitto, jį 1904 m. Plungėje nužudė chuliganų gauja“, – laiške rašo A. Levittas.

Užsienio reikalų ministerija pasveikino litvaką M. Levittą ir pakvietė jį atvykti į Lietuvą.

„Nuoširdžiai sveikinu gavus 2013 metų Nobelio chemijos premiją – aukščiausią žmonijos apdovanojimą mokslo srityje. Jūsų šeimos šaknys – Lietuvoje, todėl didžiuojamės dėl jūsų gyvenimo pasiekimų. Litvakų paveldo puoselėjimas ir įamžinimas yra labai svarbūs kuriant Lietuvos ateitį bei plėtojant Lietuvos ir Izraelio santykius. Leiskite jus pakviesti aplankyti mūsų šalį, susitikti su Lietuvos mokslininkais ir aptarti galimą bendradarbiavimą. Man bus garbė susitikti Lietuvoje“, – rašoma L. Linkevičiaus sveikinime.

M. Levittas yra biofizikas, Stanfordo universiteto struktūrinės biologijos profesorius. Trečiadienį Švedijos karališkoji mokslų akademija paskelbė, kad „už sudėtingų cheminių sistemų daugiamačių modelių išplėtojimą“ 2013 metų Nobelio chemijos premija skiriama trims mokslininkams – M. Levittui ir jo kolegoms Martinui Karpluui bei Arieh Warshelui.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...