captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klimato pokyčiai klaidina kiškius: jie ne laiku keičia kailį

Staigūs klimato pokyčiai ne tik tirpdo ledynus ir sukelia sausras, bet taip pat klaidina laukinius gyvūnus. Montanos (JAV) biologai sunerimo dėl neįprasto baltųjų kiškių (lepus americanus) elgesio.
L.S. Mills Research nuotr.
L.S. Mills Research nuotr.

Staigūs klimato pokyčiai ne tik tirpdo ledynus ir sukelia sausras, bet taip pat klaidina laukinius gyvūnus. Montanos (JAV) biologai sunerimo dėl neįprasto baltųjų kiškių (lepus americanus) elgesio.

Baltieji kiškiai miške – daugelio plėšrūnų grobis, todėl maskuotė šiems mieliems gyvūnėliams yra ypač svarbi.

„Lūšys, lapės, kojotai, įvairūs ropliai, paukščiai ir net raudonosios voverės – visi jie medžioja kiškius", – pasakojo Alexas Kumaras iš Montanos universiteto.

Montanos universiteto tyrėjų komanda seka didelėse teritorijose gyvenančius kiškius, naudodami specialius radijo signalus, skleidžiamus iš ant gyvūnų kaklų pritaisytų siųstuvų, rašo npr.org.

Anot A. Kumaro, laukinėje gamtoje kiškiai retai išgyvena metus, vienintelis būdas jiems išlikti– maskuotė. Kiškių kailis tampa rudas vasaros metu, baltas – žiemą. A. Kumaro teigimu, kartais taip puikiai užsimaskavusius kiškius sunku pamatyti net mokslininkams.

Tačiau dėl staigių klimato pokyčių baltieji kiškiai pasimetė: jie kailio spalvą ėmė keisti gerokai per anksti. Nors Montanoje dar nesninga ir apstu žalios žolės, daug kiškių jau pakeitė kailį ir tapo „baltomis sniego gniūžtėmis“, aiškiai matomomis rudame ir žaliame miško fone.

Mokslininkai įsitikinę, kad kiškiai ateityje prisitaikys.

„Tiesa, nežinome, kiek laiko tai užtruks ir kaip pakenks kiškių populiacijai“, – sakė Šiaurės Karolinos universiteto profesorius Scottas Millsas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close