captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mokslininkai – apie baisią cukraus žalą

Amerikos mokslininkai skambina pavojaus varpais – netgi ir leistinos normos neperžengiantis cukraus kiekis itin žalingas sveikatai.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Amerikos mokslininkai skambina pavojaus varpais – netgi ir leistinos normos neperžengiantis cukraus kiekis itin žalingas sveikatai.

Akademikai atliko eksperimentą: laboratorines pelės ėdė tai, kas žmogaus mityboje prilygsta sveikam maistui ir per parą išgeriamoms trims skardinėms gazuoto gėrimo.

Paaiškėjo, jog pelių patelių, gavusių didesnį cukraus kiekį (lyginant su tomis, kurių ėdale cukraus nebūta), mirtingumas buvo dvigubai didesnis, skelbia „The Daily Mail“.

Vyriškos lyties pelės, gavusios ėdalo su cukrumi, turėjo teritorijos išsaugojimo ir dauginimosi problemų. Mokslininkai tvirtina, jog cukrus labai kenksmingas visų žinduolių, taip ir žmonių, sveikatai.

Jutos universiteto mokslininkai tvirtina: „Mūsų gauti rezultatai atskleidė, jog cukraus kiekis, kuris iki šiol įvardijamas kaip leistinas, iš tikrųjų labai žalingas žinduolių sveikatai“.

Eksperimente dalyvavusios pelės ketvirtadalį energijos normos gaudavo iš cukraus, nepriklausomai nuo suvartotų kalorijų skaičiaus. Kalbant apie žmones, tokia mitybos programa prilygtų sveikai dietai ir trims saldaus gazuoto gėrimo skardinėms per dieną.

Po 32 savaičių daugiau nei trečdalis moteriškos lyties pelių, maitintų ėdalu su cukrumi, nugaišo. Tai reiškia, jog cukraus gavusių pelių mirtingumas net dvigubai didesnis nei tų, kurios papildomai cukraus negavo. Kalbant apie pelių patinėlius, didesnis mirtingumas neužfiksuotas, tačiau pakito jų elgsena.

Cukraus gaudavę patinėliai užkariaudavo ir išlaikydavo 26 proc. mažiau teritorijų nei jo negaudavę, jie taip pat susilaukdavo ketvirtadaliu mažiau palikuonių.

Tyrimui vadovavęs profesorius Wayne Pottsas sako: „Tai demonstruoja, kaip neigiamai cukrus veikia sveikatą“.

Skelbiama, kad tyrimo metu pelės buvo laikomos ne narvuose, o kambario dydžio aptvaruose (taip siekta sukurti kuo natūralesnę aplinką). Tokioje aplinkoje pelių patinėliams buvo lengviau natūraliai ieškoti patelių ir kovoti dėl teritorijų.

Specialistai pastebi, jog cukrus pelių metabolizmui įtakos neturėjo, nepakito ir cholesterolio rodmenys.

„Mūsų tyrimas atskleidė, kokią žalą žinduoliams daro cukrus – anksčiau to įrodyti dar niekam nepavyko“, – tvirtina profesorius W. Pottsas.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close