captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzijos paplūdimiuose – medūzų prognozės

Prancūzų Rivjeroje mokslininkai nusprendė prognozuoti medūzų buvimo vietą ir taip apsaugoti poilsiautojus nuo skausmingų medūzų įgėlimų.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Prancūzų Rivjeroje mokslininkai nusprendė prognozuoti medūzų buvimo vietą ir taip apsaugoti poilsiautojus nuo skausmingų medūzų įgėlimų.

Tačiau mokslininkų projektas dar tik plėtojamas, tad tenka kliautis vietinės valdžios tradicinėmis priemonėmis, tokiomis kaip tinklai.

Pastaraisiais metais auksiniuose Prancūzų Rivjeros paplūdimiuose pastebėta vis daugiau medūzų. Medicinos darbuotojai teigia, kad kiekvieną dieną nuo medūzų įgėlimų jiems tenka gydyti apie 500 žmonių. Mokslininkai nusprendė imtis veiksmų.

„Mes domimės rausvai violetine medūza, kuri kartais plaukiojantiems nemaloniai įgelia. Ji dieną neria gilyn, o į paviršių išlenda naktį. Jos auga, dauginasi, joms reikia maisto. Viską stebime ir paverčiame matematinėmis lygtimis. Sudėję kartu su duomenimis apie vandens ir oro sroves, žinome, kokia tikimybė, kad medūzų bus netoli kranto“, – aiškino mokslininkų komandos vadovas Gabrielis Gorsky.

„Tai skirta rinkti įvairius duomenis, matuoti temperatūrą, vandens drumstumą, deguonies lygį“, – teigė komandos narys Jean-Yvesas Carvalis.

Mokslininkai gaudo ir pačias medūzas, kad dar tiksliau galėtų įvertinti padėtį. O iš visų surinktų duomenų pateikiama vadinamoji „medūzų prognozė“. Nors projektas dar tik plėtojamas, prognozės jau rengiamos publikuojamos specialioje interneto svetainėje.

Su medūzomis kovoja ir valdžia. Kiekvieną vasarą vandenyje ištempiami tinklai. Nors tai kainuoja apie 40 tūkst. eurų, nutraukti šios praktikos kol kas neketinama. Kliautis vien mokslininkų prognozėmis dar būtų per drąsu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...