Mokslas ir IT

2017.08.24 13:48

Aptiktas naujas per kompiuterinius žaidimus plintantis virusas

LRT.lt2017.08.24 13:48

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują virusą, plintantį per kompiuterinius žaidimus, platinamus neoficialiose svetainėse. Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad „Joao“ vardu pavadintas modulinis kenkėjas gali atsisiųsti ir paleisti kitus kenksmingus kodus.

„Kenkėjo platinimui programišiai pasinaudojo populiariais internetiniais vaidmenų žaidimais, kuriuose vienu metu dalyvauja daug žaidėjų. Šie žaidimai buvo modifikuoti, kad jie galėtų atsiųsti kitus virusus“, – komentuoja kenksmingų programų tyrėjas Tomaš Gardon.

Tarp pakenktų žaidimų buvo naudojami keli „Aeria Games“ žaidimai, platinami neoficialiose svetainėse. Teigiama, jog rašant pranešimą „Joao“ kenkėjų atsisiuntėjas buvo platinamas su anime stiliaus žaidimu „Grand Fantasia“.

„Joao“ virusu užkrėsti žaidimai galėjo rinkti informaciją iš žaidėjų kompiuterių, atsisiųsti papildomus komponentus iš valdymo ir kontrolės serverio. ESET tyrėjai nustatė, kad šie komponentai pasižymėjo įsilaužimo pro galines duris, šnipinėjimo ir DDoS funkcijomis.

Nors įprastai kenkėjais užkrėsti žaidimai prastai veikia arba įdiegus žaidimą paaiškėja, kad jį žaisti visiškai nepavyks, „Joao“ kūrėjai pasistengė, kad vartotojai nepastebėtų jokio skirtumo.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius