Mokslas ir IT

2017.07.28 09:11

Estas sukūrė freskas piešiantį robotą

Augmantas Pinčius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.07.28 09:11

Išradėjas Estijoje nori įrodyti, kad pasauliui reikia daugiau spalvų, augalų ir mažiau kaminų – jis sukūrė freskas piešiantį robotą.

Michkelis Joala siekia naujų pasaulio rekordų sukūręs penkiomis spalvomis purškiantį įrenginį, ant pastatų galintį nupiešti iki 100 metrų dydžio meno kūrinius. Kad išbandytų išradimą, estas pasirinko vieną aukščiausių pastatų Tartu mieste – šilumos tiekimo bendrovės kaminą.

Kad robotą pritvirtintų prie vertikalių ir horizontalių laidų, tam prireikė laipiojimo įrangos. Prijungus jį prie kompiuterio buvo galima kontroliuoti, kur ir kokia spalva purkšti. Ištisas 14 valandų robotas dirbo, kad perteiktų estų menininko Mario Soekovo kūrinį.

Galiausiai, sunaudojus maždaug 30 dažų skardinių, ant kamino iškilo merginos, laikančios medelį, piešinys.

„Pagrindinis šio meno kūrinio tikslas – parodyti, jog pasauliui reikia daugiau augalų ir mažiau kaminų“, – sako roboto kūrėjas.

Piešinys, kuris matosi iš daugelio Tartu vietų, yra 30 metrų aukščio ir 6 metrų pločio.

Pirmiausia norėta sukurti nuotoliniu būdu valdomą robotą, kuris pieštų pagal planą, tačiau tai per daug sudėtinga dėl aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, vėjo ar lietaus. Prijungti robotą prie laidų ir kompiuterio daug paprasčiau. Bet išradėjas nežada sustoti.

Galutinį produktą jis įsivaizduoja kaip keturių variklių lagaminą, skirtą lygiems paviršiams.  Prekybą tokiais robotais vyras norėtų pradėti jau kitais metais.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius