captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV įsakė iš interneto pašalinti 3D spausdintuvu gaminamo ginklo brėžinius

Pašalinti 3D spausdintuvu gaminamo ginklo brėžinius buvo įsakyta, kai jie internetu buvo parsisiųsti apie 100 tūkst. kartų, informuoja BBC.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pašalinti 3D spausdintuvu gaminamo ginklo brėžinius buvo įsakyta, kai jie internetu buvo parsisiųsti apie 100 tūkst. kartų, informuoja BBC.

JAV valstybės departamentas ginklą sukūrusiai bendrovei „Defence Distributed“ pranešė, kad ji galėjo pažeisti ginklų kontrolės įstatymus. Bendrovės įkūrėjui Cody Wilsonui buvo įsakyta brėžinius iš interneto pašalinti, kol nebus įrodyta, kad jis, leisdamas juos parsisiųsti ne JAV esantiems asmenims, nepažeidė ginklų gabenimo įstatymų.

Brėžiniai buvo pašalinti iš „Defence Distributed“ tinklalapio, bet neaišku, ar tai gali sutrukdyti žmonėms juos gauti. Manoma, kad brėžiniai gali toliau plisti, nes juos jau parsisiuntė daugybė žmonių, ir todėl, kad nuorodos į brėžinius buvo išplatintos kituose tinklalapiuose, įskaitant populiarų failų dalijimosi tinklalapį „The Pirate Bay“.

„Defence Distributed“ įkūrėjas C. Wilsonas sakė, kad privalo laikytis JAV valstybės departamento reikalavimo, bet pridūrė, jog departamentas tikriausiai yra neteisus, nes bendrovė „Defence Didstributed“ buvo specialiai įkurta pagal reikalavimus, kurie ją atleidžia nuo ginklų kontrolės įstatymo. C. Wilsonas teigia, kad ginklą „Liberator“ (išlaisvintojas) kūrė norėdamas žmonėms suteikti laisvę.

Turėdami ginklo „Liberator“ brėžinius ir 3D spausdintuvą žmonės gali ginklus pasigaminti tiesiog namuose. Kaip ir kiti 3D spausdintuvais gaminami daiktai, ginklas yra plastikinis. Metalinės yra tik kulkos. Tai kelia nerimą politikams ir pareigūnams, nes šių ginklų nebūtų galima aptikti metalo detektoriais. Be to, gavus brėžinius reikia tik 3D spausdintuvo, kad galėtum ginklą pasigaminti tiesiog namuose.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close