captcha

Jūsų klausimas priimtas

Korėjoje rasta pirmųjų archeologinių žmonių aukojimo įrodymų

Pietų Korėjoje vienoje archeologinių kasinėjimų vietoje pirmą kartą buvo rasta įrodymų, kad senovėje siekiant užtikrinti statybų sėkmę būdavo aukojami žmonės, antradienį pranešė pareigūnai.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Po Mėnulio tvirtovės – karališkųjų rūmų komplekso buvusios Silos karalystės sostinėje Gjongdžu – sienų pamatais buvo rasti dveji V amžiuje gyvenusių žmonių griaučiai, sakoma Seulo Kultūros paveldo administracijos pareiškime.

„Tai pirmi archeologiniai įrodymai, kad folkloro pasakojimai apie žmones, aukotus po pastatų, užtvankų ar sienų pamatais, yra tiesa“, – sakė Kultūros paveldo administracijos Gjongdžu nacionalinio tyrimų instituto atstovė Choi Moon-jung.

Gerai žinoma, kad Korėjos senovės kultūrose drauge su mirusiais karaliais būdavo gyvi palaidojami žmonės, turėję po mirties tarnauti valdovams.

Kaip buvo paaukotos Mėnulio tvirtovės aukos, dar neaišku, vykdomi tolesni tyrimai, tačiau neatrodo, kad tie žmonės būtų buvę palaidoti gyvi.

„Sprendžiant pagal tai, kad nėra jokių priešinimosi laidojant ženklų, jie turėjo būti palaidoti be sąmonės arba jau negyvi“, – sakė tyrėjas Park Yoon-jungas.

„Folkloras rodytų, kad žmonės būdavo aukojami dievams nuraminti ir prašant jų, kad statiniai ilgai išliktų“, – sakė jis.

Dveji griaučiai buvo rasti greta, po vakariniu pilies sienų, kurios buvo pastatytos iš žemės ir akmenų, kampu. Vienas žmogus gulėjo veidu aukštyn, o kitas – truputį pasukęs veidą ir rankas į pirmojo pusę.

Silos karalystė buvo viena iš trijų, iškilusių Korėjos pusiasalyje pirmajame tūkstantmetyje. Ji galiausiai nukariavo kitas dvi ir 668 metais suvienijo teritoriją. Vėliau ji skilo, o 935 metais buvo sunaikinta.

Tarp to periodo archeologinių radinių yra vieni didžiausių Korėjos kultūrinių lobių, o Gjongdžu istorinės vietos yra didelis turistų traukos centras.

Siekiant nustatyti paaukotų žmonių fizines charakteristikas, sveikatos būklę, dietą ir genetines ypatybes, atliekami DNR ir kiti tyrimai.

Tarp kitų radinių yra medinės lentelės su įrašais ir VI amžiaus gyvūnų bei žmonių figūrėlės. Viena jų vaizduoja žmogų su turbanu ir drabužiais, primenančiais centrinės Azijos senovinės Sogdos civilizacijos gyventojų aprangą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...