captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pacientų duomenų analizė leis numatyti jų ligas

Ar norėtumėte žinoti, kokioms ligoms turite polinkį genetiškai, ir jau dabar imtis tinkamų profilaktinių priemonių, kurios užkirstų kelią galimam susirgimui ateityje? Toks bandomasis sveikatos apsaugos sistemos projektas buvo pradėtas JAV, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kolorado individualios medicinos centras (Colorado Center for Personalized Medicine), siekdamas analizuoti pacientų duomenis ir prognozuoti galimas ligų rizikas, pasitelkė „Tableau“ duomenų analitikos sprendimus ir „Google“ debesijos platformą.

Centro darbuotojai integravo turimus pacientų genetinius duomenis ir elektroninius sveikatos įrašus kartu su išoriniais duomenimis, tokiais kaip draudimo išmokos, viešai prieinami sveikatos ir aplinkos duomenys, į duomenų saugyklą „Health Data Compass“. Ilgainiui šiuos duomenis turėtų papildyti informacija, surinkta iš kitų šaltinių: dėvimų išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų ir pan.

„Norint kuo tiksliau prognozuoti ligas, būtina išanalizuoti tūkstančių pacientų genetikos sandarą ir sveikatos istorijas, kad galėtume nustatyti, kokios ligos žmonėms yra tiesiog nulemtos dėl jų genų. Be to, analizės metu gautos įžvalgos leis taikyti tikslingą gydymą pagal individualią sveikatos istoriją “, – teigia Kolorado individualios medicinos centro verslo sistemų architektas Michaelas Ames.

Iki šiol „Health Data Compass“ buvo naudojama vietinėje sistemoje, tačiau toks duomenų saugyklos palaikymas atsieidavo brangiau, ir tai stabdė augančius duomenų analitikos poreikius. Buvo nuspręsta saugyklą perkelti į „Google“ debesijos platformą, tuo pačiu pasitelkiant „Tableau“ duomenų analitikos sprendimus, tad dabar medicinos centras gali žymiai lengviau analizuoti didelius duomenų kiekius.

Didžiųjų duomenų (angl. big data) analizei naudojama „Google BigQuery“ leidžia išvesti tikimybinius įrašų ryšių algoritmus. Kadangi duomenys apie pacientus gaunami iš skirtingų Kolorado ligoninių, svarbu nustatyti, ar, pavyzdžiui, Vaikų ligoninėje gydytas Tomas Petersonas yra tas pats asmuo, kuris užaugęs lankėsi suaugusiųjų poliklinikoje. Duomenų dublikavimas šioje situacijoje yra visiškai nepageidaujamas.

Tuo tarpu „Tableau“ duomenų analitikos sprendimai leidžia medicinos centro darbuotojams ir tyrėjams gauti naudingas įžvalgas iš analizuojamų duomenų. Tam nėra būtinybės pasitelkti duomenų mokslininkus – rezultatai pateikiami vizualiai, juos lengva suprasti.

Šiuo metu „Health Data Compass“ sukaupta beveik 6 milijonų pacientų duomenų. Tikimasi, kad po sėkmingo bandomojo projekto su „Google“ debesų platforma jau šiemet bus pasiekta teigiamų rezultatų, kai projektas pradės veikti visu pajėgumu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...