captcha

Jūsų klausimas priimtas

Olandų vėjo jėgainių parkas aptarnaus 1,5 mln. žmonių

Olandai atidarė, kaip skelbiama, vieną didžiausių pasaulyje vėjo jėgainių parką jūroje. 150 Šiaurės jūroje prie Nyderlandų besisukančių turbinų per 15 ateinančių metų turėtų patenkinti 1,5 mln. žmonių elektros energijos poreikius.
Asociatyvi iliustracija, Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvi iliustracija, Reuters/Scanpix nuotr.

Kaip rašoma „The Guardian“, „Gemini“ vėjo jėgainių parkas, įkurtas už maždaug 85 km nuo šiaurinės Nyderlandų pakrantės, veikia 600 MWh pajėgumu ir atsinaujinančia energija aptarnaus 785 tūkst. olandų namų. „Gemini“ parko gaminama energija sudarys 13 proc. Nyderlandų naudojamos atsinaujinančios energijos ir 25 proc. vėjo energijos atsargų.

2,8 mlrd. EUR vertės projektą sukūrė nepriklausoma Kanados atsinaujinančios energijos kompanija „Northland Power“, vėjo turbinų gamintoja „Siemens Wind Power“, olandų jūrų rangovas „Van Oord“ ir atliekų perdirbimo įmonė „HVC“.

Vėjo jėgainių parkas turėtų padėti 1,25 mln. tonų sumažinti anglies dvideginio išskyrimą į aplinką. 2016 m. Nyderlandų ekonomikos reikalų ministerijos duomenimis, 95 proc. šalies energijos vis dar yra pagaminama iš iškastinio kuro. Olandai sieks, kad iki 2020 m. 14 proc. energijos būtų pagaminama iš saulės ir vėjo energijos išteklių, 16 proc. – iki 2023 m. ir kad šalis visiškai atsisakytų kietojo kuro iki 2050 m.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...