Mokslas ir IT

2017.03.17 15:24

Vilniuje atidaryta kavinė, kviečianti į keliones virtualioje realybėje

LRT.lt2017.03.17 15:24

Vilniaus centre atidaryta analogų Lietuvoje neturinti, unikali virtualios realybės kavinė, kurioje galima išmėginti technines virtualios realybės naujoves ir taip akis į akį susitikti su egzotiškais gyvūnais, nusikelti į bet kurį pasaulio kampelį ar išskristi į kosmosą, rašoma pranešime spaudai. 

Kavinėje „VR Café“ naudojami „HTC Vive“ akiniai, ji veikia prekybos centre „GO9“.

„Žaisdami kompiuteriu viską matome tik ekrane, o su virtualia realybe atsiduri įvykių sūkuryje ir gali pamatyti tai, kas priešais tave, kas šonuose, kas už nugaros. Pirmąkart atėjusiems siūlome užlipti ant namo stogo ir pereiti lenta virš miesto – matydamas, kaip toli apačioje važinėja mašinos, realiai jausdamas aplinkos aukštį ir mastelius, žmogus patiria visai kitokius įspūdžius“, – pranešime spaudai cituojamas įmonės direktorius Vytautas Šėrys.

Kavinėje lankytojai užsideda specialius akinius, atsistoja apie 20 kvadratinių metrų pločio erdvėje ir leidžiasi į virtualias keliones. Aplink esantys davikliai fiksuoja kiekvieną judesį, o rankose laikomi pultai – smulkiausius krustelėjimus. Galėdami dairytis bei judėti į visas puses, žmonės gali iš visų pusių apžiūrėti menkiausią detalę ir atsidurti situacijose, kurios realybėje sunkiai įsivaizduojamos.

Kavinės tikslas – ne vien suteikti erdvę naujoviškai platformai, bet ir sukurti įvairiems lankytojams tinkančią atmosferą. Šalia virtualių pramogų jie turi galimybę prisėsti ir išgerti kavos ar limonado.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius