captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aptiktas ryšys tarp vaikų ateities ir švaros lygio jų namuose

Kasmetiniame Amerikos Ekonomikos asociacijos susitikime Mičigano universitetas, pristatydamas savo tyrimą, nustebino aptikęs netikėtą koreliaciją: vaikai, augę švariuose namuose, suaugę įgyja aukštesnį išsilavinimą ir turi potencialą uždirbti daugiau už augusius nešvariuose namuose, rašo psychologytoday.com.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kasmetiniame Amerikos  Ekonomikos asociacijos  susitikime Mičigano universitetas,  pristatydamas savo tyrimą, nustebino aptikęs netikėtą koreliaciją: vaikai, augę švariuose namuose, suaugę įgyja aukštesnį išsilavinimą ir turi potencialą uždirbti daugiau už augusius nešvariuose namuose, rašo psychologytoday.com.

Namų švara gali liudyti, kad šeima vertina tvarką ir organizacinius įgūdžius visur – ne tik namuose, bet ir mokykloje bei darbe, tikina tyrėjai.

1968 ir 1972 metais 5000 namų buvo nustatytas švaros lygis. Prabėgus 25 metams šiuose namuose gyvenusiųjų anuomet dar nedidukų vaikų, o dabar jau suaugusių žmonių buvo prašoma atsakyti į klausimus apie įgytą išsilavinimą ir uždarbį. Rasės, socioekonominės padėties ir tėvų išsilavinimo kintamieji buvo kontroliuojami, tad jie tyrimo išvadoms įtakos neturėjo.

Paaiškėjo, kad užaugusieji namuose, kurie buvo įvertinti kaip „švarūs“ ir „labai švarūs“, mokėsi 1,6 m. ilgiau palyginus su augusiais „nelabai švariuose“ ir „purvinuose“ namuose. Priklausančiųjų pirmajai – augusių švariuose namuose – respondentų grupei vidutinis metinis atlygis nešvariuose namuose augusių žmonių vidutinę metinę algą lenkė 3100 dolerių.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...