captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV Aukščiausiajame teisme „Samsung“ laimėjo prieš „Apple“ patentų byloje

JAV Aukščiausiasis teismas palaikė Pietų Korėjos bendrovę „Samsung“ užsitęsusioje bendrovės kovoje su „Apple“ dėl patentų, informuoja BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Teismas atmetė ankstesnį žemesnės instancijos teismo sprendimą, pagal kurį „Samsung“ privalėjo sumokėti 399 mln. dolerių „Apple“ dėl pasisavintų „iPhone“ dizaino detalių. Aukščiausiasis teismas nurodė, kad patentų pažeidėjai neturi mokėti už visą pelną, nes „Samsung“ telefonuose rastos tik kelios detalės, pagamintos pasisavinus patentą.

Tačiau šiuo sprendimu byla tarp korporacijų nesibaigė, ji bus vėl grąžinta į žemesnės instancijos teismą, kuris spręs, kokio dydžio baudą „Samsung“ turėtų sumokėti.

Kova tarp dviejų didžiausių pasaulio išmaniųjų telefonų gamintojų prasidėjo dar 2011 m., kai „Apple“ į teismą padavė „Samsung“ teigdama, kad pasisavinta kertinė jos sukurto telefono „iPhone“ išvaizda. 2012 m. gruodį „Samsung“ buvo priteista sumokėti beveik 930 mln. dolerių bauda. 2015 m. gegužę JAV apeliacinis teismas nusprendė, kad „iPhone“ išvaizda negali būti apsaugota prekės ženklais, todėl „Samsung“ bauda sumažinta. „Samsung“ teigė, kad skiriant baudą neatsižvelgta į tai, kad jos gaminamiems telefonams galioja per 200 tūkst. kitų patentų, kurie nepriklauso „Apple“.

„Apple“ tvirtina, kad „Samsung“ turi sumokėti minėtą sumą, nes „iPhone“ sėkmė tiesiogiai priklauso nuo jo išskirtinės išvaizdos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...