captcha

Jūsų klausimas priimtas

Perspėja apie 12 galimų apokalipsės scenarijų: tik trys nepriklauso nuo žmogaus

Anglijos Notingamo miesto laboratorijoje projekto „Užšaldyta Arka“ mokslininkai renka ir saugo įvairių nykstančių gyvūnų DNR – visai kaip Biblijos veikėjas Nojus savo Arkoje surinko gyvūnus, kad galėtų juos išgelbėti per tvaną. Panašiose laboratorijose mokslininkai jau ne kartą išgelbėjo ne tik daug gyvūnų rūšių, bet pirmiausia daugybę žmonių gilindamiesi į tokių ligų kaip maras priežastis.
Sipa/Scanpix nuotr.
Sipa/Scanpix nuotr.

Maro protrūkiai Viduramžiais nuolat alino Europą – XIV amžiaus viduryje per vadinamąjį Juodosios Mirties protrūkį netgi išnaikino iki dviejų trečdalių Europos gyventojų. Kaip atsirado Juodasis maras Viduramžių žmonės nenutuokė ir tegalėjo melsti Dievą svarstydami apie apokalipsę. Oksfordo universiteto mokslininkas Daronas Burrowsas tyrinėja per aštuoniasdešimt unikalių XII–XV amžiaus rankraščių apie Europą ištiksiančią apokalipsę.

Šiuolaikiniai mokslininkai išsiaiškino ne tik Juodojo maro priežastį (tai buvo bakterija Yersinia Pestis), bet ir daugybės kitų negandų kilmę. Vis dėlto svarstymų apie apokalipsę nemažėja, ir dabar baisi jau ne Dievo, o paties žmogaus rykštė.

Minėto Oksfordo universiteto Žmonijos ateities institutas bene pirmasis pabandė moksline dvasia pamodeliuoti galimus apokalipsės scenarijus. Iš dvylikos didžiausių grėsmių tik trys – asteroidai, vulkanai ir kiti nenumatyti gamtos veiksniai – visiškai nepriklauso nuo žmonių. Kitas grėsmes (branduolinį karą, klimato kaitą ar laboratorijose gimusius virusus) sukūrė patys žmonės kovodami su tokiomis natūraliomis negandomis kaip maras, badas ar karas, pastebi sociologijos klasikas Ulrichas Beckas.

Daugiau apie apokalipses – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...