captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klimato kaita turi įtakos beveik visai gyvybei Žemėje

Dėl šylančio klimato didžioji dalis gyvybės Žemėje patyrė pokyčių, nors nuo ikiindustrinių laikų pasaulio temperatūra pakilo labai nežymiai, ketvirtadienį įspėjo tyrėjai, skelbia agentūra AFP.
Sipa/Scanpix nuotr.
Sipa/Scanpix nuotr.

Žurnalo „Science“ tyrimo metu išsiaiškinta, kad 82 proc. pagrindinių ekologinių procesų, įskaitant genetinę įvairovę ir migravimo modelius, pasikeitė dėl pasaulinio atšilimo. 

Pasaulinis atšilimas įtakos turi ir žemei, vandenynams ir gėlam vandeniui, nors temperatūra pakilo tik virš 1,87 laipsnio pagal Farenheitą (1 laipsnis pagal Celsijų). 

„Tai apima individualių genų pokyčius, svarbius pokyčius rūšių fiziologijoje ir fizinėms savybėms, pavyzdžiui, kūno dydžiui bei rūšių judėjimui į visai naujas teritorijas“, – sakė tyrimui vadovaujantis Floridos universiteto profesorius adjunktas Bretas Sčeferis iš Tarptautinės gamtos išsaugojimo sąjungos klimato kaitos specialistų grupės. 

Ekspertų teigimu, šie pokyčiai paveiks žmones, sukeldami ligų protrūkius, lems nepastovius pasėlių derlius ir sumažins žuvininkystės produktyvumą.

Šiame tyrime analizuoti 94 ekologiniai procesai. Ekspertai taip pat įspėjo, kad kuo labiau keičiasi ekosistemos, tuo sunkiau joms apsisaugoti nuo klimato kaitos poveikių. Pavyzdžiui, ligoti miškai daugiau nebepajėgs izoliuoti anglies dioksido. 

Kuo labiau keičiasi natūrali aplinka, tuo didesnė rizika kyla žmonių gyvenimui.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...