captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje rinksis asmens duomenų apsaugos ekspertai

Spalio 27 d., Vilniuje, asmens duomenų apsaugos ekspertai ir šios srities entuziastai susirinks į pirmąjį Lietuvoje „Skaitmeninių teisių forumą 2016“, rašoma Žmogaus teisių stebėjimo instituto pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pagrindinė forumo tema – šįmet priimtas Europos Sąjungos Bendrasis asmens duomenų apsaugos reglamentas. Juo siekiama stiprinti vartotojų pasitikėjimą internetinėmis paslaugomis ir suteikti postūmį inovacijoms.

Reguliavimo pokyčiai išties ženklūs: reglamentas įtvirtina naujas teises, tokias kaip teisė į asmens duomenų perkėlimą tarp skirtingų paslaugų teikėjų, bei išplečia jau anksčiau galiojusias – teisę būti informuotiems apie savo asmens duomenų tvarkymą, teisę reikalauti ištrinti duomenis. Verslui reglamentu sumažinamos administracinės pareigos, bet numatyti aukšti atskaitomybės standartai ir keliasdešimt milijonų eurų siekiančios baudos už netinkamą asmens duomenų tvarkymą.

Kaip šios naujosios Europos asmens duomenų apsaugos taisyklės keis bendrovių praktiką tvarkant asmens duomenis, kokį konkurencinį pranašumą suteikia tinkama privatumo apsauga, ir kokių iniciatyvų imsis duomenų apsaugos priežiūros institucijos, sužinoti galės visi besidomintys, prisijungę prie tiesioginės forumo transliacijos.

Įžangines kalbas renginyje skaitys Europos Komisijos ir Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūno biuro atstovai, diskusijose dalyvaus Estijos ir Lietuvos duomenų apsaugos institucijų specialistai, Latvijos ir Lietuvos teisingumo ministerijų atstovai, asmens duomenų apsaugos ekspertai iš verslo ir nevyriausybinio sektoriaus.

Ar Lietuva pasiruošusi reglamentui?

Forumo metu bus pristatyti ir du naujausi, kol kas dar neskelbiami Žmogaus teisių stebėjimo instituto tyrimai. Pirmuoju buvo siekiama išsiaiškinti, kaip Lietuvos įmonės pasirengusios įgyvendinti reglamentą, o antrajame analizuotos Lietuvos gyventojų nuostatos apie pamatinę teisę į duomenų apsaugą.

„Dauguma tyrime dalyvavusių įmonių yra girdėjusios apie reglamentą, tačiau tik 8 procentai žino apie jame numatytus pakeitimus. Tuo tarpu gyventojai apie reglamentą žino dar mažiau – net 78 procentai teigia negirdėję apie duomenų apsaugos reformą,“ sako viena iš forumo iniciatorių, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktoriaus pavaduotoja Natalija Bitiukova.

„Tiesa, net ir specialistams nėra iki galo aišku, kaip reglamentas veiks praktikoje. Matome, jog yra didelis poreikis kartu aptarti reglamento atnešamas naujoves, ir tikimės, kad forumas suteiks puikią platformą diskusijoms, kaip šias naujoves reikėtų įgyvendinti“.

Forumą stebėkite gyvai

Forumo tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti spalio 27 d. nuo 9 iki 14 val. DELFI TV arba Žmogaus teisių stebėjimo instituto svetainėje www.hrmi.lt. Klausimus pranešėjams bus galima užduotisli.do platformoje, įvedus renginio kodą „2524“ ir paspaudus „GO“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...