captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mokslininkai: žmonės ir šunys panašiai reaguoja į girdimus žodžius

Žmogaus ir šunų smegenis ištyrę Vengrijos mokslininkai nustatė, kad tos pačios žmonių ir keturkojų smegenų sritys apdoroja girdimų žodžių prasmę ir intonaciją. Kairysis smegenų pusrutulis atsakingas už žodžių atpažinimą, o dešinysis – už intonacijos interpretavimą.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Eksperimente, kuris atliktas viename Budapešto universitetų, dalyvavo 13 įvairių veislių keturkojų. Mokslininkai šunis išmokė 7 minutes ramiai gulėti su uždėtomis ausinėmis, kad žmonės magnetinio rezonanso skeneriu galėtų fiksuoti jų smegenų veiklą.

Šunims buvo tariami giriantys žodžiai giriama intonacija, giriantys žodžiai neutralia intonacija ir nereikšmingi žodžių junginiai giriama ir neutralia intonacija.

„Pasirodė, kad šunys gali ne tik atskirai apdoroti žodžio reikšmę ir intonaciją, bet ir sujungti tas dvi informacijas į vieną prasmę“, – tyrimo rezultatus susumuoja neurologas Attila Andicius.

Šunų, kaip ir žmonių, kairysis smegenų pusrutulis leidžia atpažinti prasmę, dešinysis – intonaciją. Šuo vizgins uodegą, išties leteną, kai girdės malonius giriančius žodžius, ištartus tokia pačia intonacija. Tyrėjai pasirengę žengti toliau.

„Norime ištirti, kaip jie reaguoja į naujus žodžius, kaip reaguoja į prasmingus ir beprasmius sakinius, kaip skiria kalbėtojus, įvairius kalbos garsus. Ar vieną muziką mėgsta labiau, o kitą mažiau“, – teigia A. Andicius.

Ko gero, savo gyvūnus mylintys šeimininkai daug ką iš šių išvardintų nustatė ir be tyrimų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...