captcha

Jūsų klausimas priimtas

„SpaceX“ po paleidimo sėkmingai nuleido raketą „Falcon 9“

Kompanija „SpaceX“ anksti sekmadienį sėkmingai ant jūroje plūduriuojančios platformos nuleido daugkartinę raketą „Falcon 9“, kuri prieš tai iškėlė į orbitą japonų ryšių palydovą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Raketos paleidimas ir nuleidimas yra dalis Kalifornijoje įsikūrusios kompanijos pastangų ne vieną kartą panaudoti brangias raketų dalis, o ne tiesiog išmesti jas į vandenyną.

Balta raketa į tamsų nakties dangų buvo paleista iš Kanaveralo kyšulio Floridoje 1 val. 26 min. vietos (8 val. 26 min. Lietuvos) laiku.

Raketos nuleidimas ant platformos „Of Course I Still Love You“ („Žinoma, aš vis tiek tave myliu“) buvo ypač sunkus dėl to, kad palydovą JCSAT-16 reikėjo iškelti į labai eliptišką geostacionarinę pereinamąją orbitą (GTO).

„Pirmoji pakopa patirs ekstremalius greičius ir karštį grįžtant (į atmosferą), todėl sėkmingas nuleidimas (bus) sunkus“, – prieš misiją sakė „Space Exploration Technologies Corporation“, sutrumpintai vadinama „SpaceX“.

„SpaceX“ misijos valdymo centre pasigirdo sveikinimo šūksniai kai per tiesioginę transliaciją pasimatė sėkmingas raketos pirmosios pakopos nusileidimas.

Ryšių palydovas JCSAT-16 padės užtikrinti stabilesnes vaizdo ir duomenų perdavimo paslaugas Azijoje, Rusijoje, Okeanijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Amerikoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...