captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sportinių skraidyklių varžybų dalyvis: tai labai primena automobilių lenktynes

Lietuvoje vis labiau populiarėja sportiniai bepiločiai orlaiviai. Skaičiuojama, kad šalyje tokių skraidyklių sportu užsiima daugiau kaip 200 žmonių. Kai kurie lietuvaičiai netgi yra dalyvavę tarptautinėse šios neįprastos sporto šakos varžybose Dubajuje.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Bepiločių orlaivių entuziastė Anna Plechanova pasakoja, kad kai kurie draugai į jos veiklą žiūrėjo skeptiškai, tačiau mergina dėl to nesuko galvos. Ji planuoja ateityje dalyvauti skraidymo varžybose, nors kol kas pripažįsta, kad tam dar reikia daug ruoštis. 

Jos bepilotis orlaivis – sportinis. Jis gali skristi daugiau kaip 120 km/val. greičiu. Tokios skraidyklės – labai lengvos ir manevringos, tačiau sunkiai valdomos.

Daugiau nei metus bepilotį orlaivį valdantis Paulius Vėželis jau dalyvauja tarptautinėse skraidymo varžybose. Šiais metais jis su komanda spėjo išbandyti jėgas Dubajuje vykusiame pasaulio čempionate.

„Varžybos iš esmės labai primena automobilių lenktynes. Yra tam tikra kvalifikacija, o pagal geriausius laikus išskirstomi geriausi dalyviai ir tada jie lenktyniauja grupėse po 4, po 8. <...> Tada jie skrenda, lygiai taip pat, kaip automobiliai važiuoja, yra kažkiek ratų ir juos reikia įveikti“, – pasakoja P. Veželis.

Plačiau apie tai – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...