captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Google“ laimėjo teismą prieš „Oracle“

JAV technologijų milžinė „Google“ laimėjo teisinį procesą prieš „Oracle“ dėl programinės įrangos „Java“ naudojimo savo „Android“ operacinėje sistemoje. Anksčiau „Java“ naudojimą prižiūrinti „Oracle“ teigė, kad „Google“ pažeidusi autorines teises ir siekė prisiteisti beveik 9 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Apie tai praneša BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Jau ilgą laiką užsitęsusį teisinį procesą stebėjo visas pasaulis, nes „Java“ naudojama daugelyje sričių, o „Android“ operacinė sistema įdiegta maždaug 80 proc. pasaulio mobiliųjų įrenginių.

Tiesa, „Oracle“ teigia dar teiksianti apeliaciją JAV Aukščiausiajam Teismui.

„Mes tvirtai tikime, kad „Google“ sukūrė „Android“ nelegaliai nukopijavusi pagrindinę „Java“ technologiją ir ją skubiai įliejo į mobiliųjų įrenginių rinką, – kalba „Oracle“ advokatas Dorianas Daley. – „Oracle“ šį ieškinį iškėlė norėdama sustabdyti nelegalią „Google“ veiklą. Tikime, kad yra ne vienas pagrindas, kuriuo vadovaudamiesi galime teikti apeliaciją, todėl planuojame šią bylą grąžinti federalinėms institucijoms svarstyti“.

Pati „Google“ ir ją valdanti „Alphabet“ teigia, kad joms turi būti suteikta teisė naudotis „Java“ nemokamai pagal JAV galiojančias „sąžiningo naudojimosi“ nuostatas, leidžiančias naudotis kai kuriomis autorinių teisių ginamų objektų savybėmis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...