captcha

Jūsų klausimas priimtas

Išaugo kibernetinių ekonominių nusikaltimų kiekis

Remiantis verslo konsultavimo organizacijos „PwC“ ataskaita, tarp ekonominių nusikaltimų pastebimas ženklus kibernetinių nusikaltimų augimas – su pastaraisiais yra susidūrę net 32 proc. įmonių. Panašu, kad ekonominiai nusikaltimai vis labiau persikelia į skaitmeninę erdvę, rašoma pranešime spaudai.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Ataskaita atskleidė, kad per pastaruosius dvejus metus trečdalis respondentų susidūrė su ekonominiais nusikaltimais, pusė jų patyrė didesnius nei 5 milijonų dolerių nuostolius. Tuo tarpu kibernetiniai nusikaltimai pakilo į antrą vietą tarp dažniausiai nurodomų ekonominių nusikaltimų tipų.

Pasak antivirusinių programų kūrėjų, analizuojant verslo konsultantų atlikto tyrimo duomenis, labiausiai nerimą kelia ne augantis kibernetinių nusikaltimų kiekis, o tai, kad įmonės per menkai rūpinasi apsaugos sprendimais. Tik 37 proc. įmonių turi pasiruošusios visapusiškai veiksmingą reagavimo planą saugumo incidento atveju, o 20 proc. nėra įvertinusios kibernetinio sukčiavimo rizikos.

Pasyvus įmonių požiūris į ekonominių nusikaltimų nustatymą bei prevenciją gali sukelti rimtų problemų, ypač kai kalbama apie kibernetines atakas: jautrių verslo duomenų pasisavinimas, įsilaužimas į vidines sistemas, darbo procesų nutraukimas ir kitos galimos atakų pasekmės gali sukelti ne tik finansinių nuostolių, bet ir turėti neigiamą įtaką įmonės reputacijai.

Pasak saugumo ekspertų, pasyvų įmonių požiūrį į kibernetinius nusikaltimus atskleidžia ir klaidinga organizacijų nuomonė, kad kibernetinis saugumas yra IT darbuotojų, o ne vadovybės atsakomybė – net 73 proc. įmonių mano, kad saugumo pažeidimo atveju pirmiausia turi reaguoti IT skyrius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...