captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paleis lietuvės vardu pavadintą palydovą

Į kosmosą pakils du Europos navigacinės sistemos palydovai, kurių vienam suteiktas lietuvės mergaitės vardas – „Danielė“. Tokį įvertinimą 14-metė Danielė Gedminaitė pelnė, Lietuvoje laimėjusi Europos Komisijos organizuotą piešinių konkursą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Palydovus sukūrė prancūzų įmonė, o juos skraidinsianti raketa nešėja iš Prancūzijos Gvianos valstybės kosmodromo turėtų pakilti prieš vidurdienį.

„Danielė“ ir „Alizee“ – tokiais mergaičių vardais pavadinti palydovai antradienį kyla į kosmosą. Dar 2011-aisiais Europos Komisija surengė piešinių konkursą, kuriame galėjo dalyvauti 9–11 metų vaikai iš Europos Sąjungos šalių. Kiekviena valstybė rinko po savo nugalėtoją, o Lietuvos komisija geriausiu pripažino D. Gedminaitės piešinį „Raudonosios kometos elektros srovė“. Nugalėtojų vaikų vardai buvo suteikti iš viso 27 palydovams, vykdysiantiems „Galileo“ programą.

Tai – nepriklausoma Europos palydovinės navigacijos sistema, kurią bendrai kuria Europos Sąjunga ir Europos kosmoso agentūra. Ši sistema teiks didelio tikslumo geografinės padėties ir laiko nustatymo bei navigacijos paslaugas; šioje srityje europiečiai siekia pralenkti amerikiečių GPS ir Rusijos GLONASS programas.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...