captcha

Jūsų klausimas priimtas

Miniatiūrinus žmonių organus kuria vaistų bandymams

Miniatiūrinės plastikinės mikroschemos su žmogaus organų ląstelėmis yra paprastas ir greitas būdas išbandyti vaistų poveikį žmonėms.
Žmogaus plaučiai mikroschemoje. Harvardo Vyso instituto nuotr.
Žmogaus plaučiai mikroschemoje. Harvardo Vyso instituto nuotr.

Mokslininkai seniai eksperimentavo su su mikroschemomis, kuriose yra įdiegtos nedidelės žmonių organų, pavyzdžiui, plaučių, širdies, versijos. Mokslininkai iš Harvardo Vyso instituto sukūrė 12 skirtingų organų mikroschemų, kurios funkcionuoja kaip žmonių plaučiai ar oda. Mokslininkai tikisi sujungti 10 organų į vientisą sistemą „Interrogator“ įrenginyje bent keturioms savaitėms.

Instituto direktorius Donas Ingberas teigė, kad su kolegomis jau sujungė dvi mikroschemų poras – plaučių  ir kepenų bei plaučių ir širdies.

„Šios platformos sukurtos panašiai taip, kaip veikia žmogaus organizmas“, – teigė Pitsburgo universiteto vaistų kūrimo instituto darbuotojas D. Lansingas Tayloras.

Jis šiuo metu augina miniatiūrines kepenis, kad galėtų suvokti, kaip kūnas reaguotų į eksperimentinius vaistus.

Toksikologas Thomas Hartungas iš Johnso Hopkinso universiteto tikisi žengti dar toliau – įdėti į mikroschemas smegenų dalis – taip bus galima spręsti apie vaistų poveikį smegenims. Atlikti tokius eksperimentus su gyvūnais – brangu ir užima daug laiko, o su žmonėmis – neįmanoma, rašo discovermagazine.com.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...