captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siekia Lietuvą paversti biotechnologijų inovacijų centru

Per ketverius metus Lietuvą norima paversti sveikatos technologijų ir biotechnologijų inovacijų centru. Tai skelbiančią rezoliuciją pasirašė verslo, mokslo ir valstybės atstovai. Anot jų, bus siekiama pritraukti talentų, užsienio investicijų, palengvinti verslo pradžią ir skatinti inovacijas.
nwu.ac.za nuotr.
nwu.ac.za nuotr.

Anot ūkio ministro Evaldo Gusto, Lietuva jau dabar turi pakankamai potencialo užimti didesnę Europos inovacijų rinkos dalį, konkuruoti su labiausiai išsivysčiusiomis valstybėmis. Tačiau šiuo metu esminė problema - mokslininkų trūkumas. Tai ketinama spręsti finansuojant užsienio studentų ir mokslininkų pritraukimą bei steigiant papildomas doktorantūros vietas. 

Taip pat bus skatinamas įmonių, dirbančių inovacijų srityje, kūrimasis. Todėl pradedančioms bendrovėms Ūkio ministerija teiks verslo plėtros konsultacijas ir mokys derėtis su investuotojais. 

Šiuo metu biotechnologijos Lietuvoje sudaro daugiau nei vieną procentą bendrojo vidaus produkto. Tai Europos Sąjungos vidurkį lenkia dešimt kartų. Daugiau kaip 80 procentų visos produkcijos yra eksportuojama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...