captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos skaitmeninio pasaulio moters apdovanojimuose – prof. V. Dagienė

Populiaraus tarptautinio konkurso „Bebras“ autorė, buvusi informatikos olimpiados komiteto pirmininkė, VU Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė nominuota Europos skaitmeninio pasaulio moters apdovanojimuose. Už jos kandidatūrą tautiečiai internetu gali balsuoti dar keletą dienų.
ims.mii.lt nuotr.
ims.mii.lt nuotr.

VU profesorė Valentina Dagienė, sukūrusi mokinių pamėgtą informatikos mokymosi modelį „Bebras“, yra tarp dešimties nominančių Europos skaitmeninio pasaulio moters apdovanojimuose (kategorija „Ada Lovelace Computing Excellence Award“). Iki balandžio 10 d. už Lietuvos profesorės kandidatūrą galima balsuoti čia.

V. Dagienės informatikos mokymosi modelis

„Keliaujant po Suomiją man kilo mintis: kodėl mes negalime sukuri ką nors analogiško, kaip turi matematikai – įdomų žaidimą. Taip kilo bebro idėja, nes bebras yra toks mielas gyvūnas, darbštus, stropus, – pasakojo mokymosi modelio kūrimo istoriją profesorė. – Mūsų tikslas yra ne spaudyti klavišus ar kažką gaudyti, o mokyti, kaip kurti naujas programas, naujus įrankius“.

„Bebras“ sulaukė neįtikėtinos sėkmės – jis rengiamas jau 50-yje šalių, o bendras jo dalyvių skaičius siekia net 1,5 mln. V. Dagienė taip pat yra daugelio lietuviškų informatikos terminų autorė: „vaizduoklio“, „darbalaukio“, „žiniatinklio“ ir kitų. Profesorė yra paskelbusi 200 mokslinių darbų, dalyvavusi 30 projektų. Ji yra įsteigusi mokslinius tarptautinius žurnalus „Informatics in Education“ ir „Olympiads in Informatics“.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...