captcha

Jūsų klausimas priimtas

Donorai galės stebėti, kaip keliauja jų aukotas kraujas

Šią savaitę pradeda veikti beveik 2 metus tobulinta mobilioji programėlė „Mano kraujas“. Ji leis kiekvienam kraujo donorui išmaniajame įrenginyje stebėti duoto kraujo kelią – nuo registracijos kraujo davimui iki jo ištyrimo ir perpylimo.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

„Programėlėje matoma, kada kraujas buvo duotas, kada jis buvo patikrintas laboratorijoje, kada jis buvo paruoštas išduoti į ligoninę ir kada jis buvo pristatytas į vietą. Manau, kad tai labai įdomu žmonėms, nes jie dažnai klausia, kur kraujas buvo panaudotas“, – pagrindines funkcijas apžvelgė Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Pasak jos, donorai neturėtų nustebti, jei kraujo davė, pavyzdžiui, Vilniuje, o jo komponentai perpilti, pavyzdžiui, Panevėžyje. Tai – įprasta praktika, nes kraujo komponentai po visą Lietuvą keliauja tiems, kuriems jų tuo metu labiausiai reikia. 

„Kraujo centrui visada reikia neatlygintinių, nuolatinių  kraujo donorų. Neatlygintinas kraujo donoras dažniausiai – dirbantis arba studijuojantis žmogus, kuris yra labai užsiėmęs. Jam reikia padėti būti geram – padėti kuo greičiau padovanoti kraujo. Dėl to miesto centruose būna įrengtos kraujo davimo vietos, ir, kad būtų greičiau, mes pagalvojome, kad reikėtų programėlės“, – apie idėją kurti programėlę pasakojo Nacionalinio kraujo centro direktorė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra įpareigojusi visas šalis iki 2020 m. pereiti prie neatlygintinos kraujo donorystės. Tikimasi, kad ši mobili programėlė gerokai paskatins neatlygintinos kraujo donorystės rodiklio augimą Lietuvoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...