captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė atidarys CERN parodą ir du mokslo centrus

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, kovo 15 d., 11 val. kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria Saulėtekio slėnyje (Saulėtekio al. 3) atidarys du mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN parodą.
VU.lt nuotr.
VU.lt nuotr.

Saulėtekio slėnyje įsikūrusiuose Jungtiniiuose gyvybės mokslų bei Nacionalinis fizinių ir technologijų mokslų centruose bus atliekami medicinos, biotechnologijų, gydymo lazeriais, vėžio diagnostikos ir prevencijos bei kiti tyrimai.

Lietuva yra viena iš lyderių gyvybės mokslų srityje Europoje. Šiuo metu Lietuvoje 1 mln. gyventojų tenka net 8 kuriami vaistai – tai yra 4 kartus daugiau nei visos Europos mastu. Iš viso Lietuvoje gyvybės mokslų srityje veikia daugiau kaip 90 kompanijų.

Lietuva išlieka viena pažangiausių lazerių gamintojų pasaulyje. Mūsų šalyje pagaminti mokslo lazeriai sudaro apie 10 proc. pasaulinės rinkos, o Lietuvos lazerių sektorius kasmet auga net 20 procentų. Lietuvos fizikų išradimai jau dabar taikomi kuriant moderniausią pasaulio techniką, šiuo metu vyksta bandymai vėžio diagnostikos, dokumentų apsaugos srityse.

Šie centrai bus atidaromi drauge su prezidentės globojama Europos branduolinių tyrimų centro CERN paroda Lietuvoje. Ši paroda Vilniuje veiks 3 mėnesius, joje bus eksponuojamas didžiojo dalelių greitintuvo modelis. Parodoje žmonės galės susipažinti su pačiais moderniausiais tyrimais, visatos atsiradimo raida.

Lietuva yra pateikusi paraišką dėl asocijuotos narystės CERN, kuri yra didžiausia ir moderniausia branduolinių mokslų laboratorija pasaulyje. Narystė šioje mokslinių tyrimų organizacijoje skatina inovacijų plėtrą ir yra tiesiogiai susijusi su naryste EBPO.

Renginyje taip pat dalyvaus buvęs CERN generalinis direktorius Dietrichas Heueris, CERN direktorė tarptautiniam bendradarbiavimui Charlotte Warakaule, VU ir VGTU rektoriai, akademinė bendruomenė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...