captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV kariuomenės eilinis B. Manningas prisipažino teikęs duomenis „Wikileaks“

JAV kariuomenės eilinis Bradley Manningas prisipažino teikęs duomenis konfidencialios informacijos platinimo svetainei „Wikileaks“, tačiau neigia „padėjęs priešui“. Ketvirtadienio vakare teisėjai priėmė kaltinamojo paraiškas. 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

 

JAV kariuomenės eilinis Bradley Manningas prisipažino teikęs duomenis konfidencialios informacijos platinimo svetainei „Wikileaks“, tačiau neigia „padėjęs priešui“. Ketvirtadienį vakare teisėjai priėmė kaltinamojo paraiškas. 
 
Jei karo tribunolas, kuris yra paskirtas šių metų birželio 3 dieną pripažins eilinį Manningą esant kaltą dėl informacijos perdavimo, jam gresia įkalinimas iki 20 metų. Jei tribunolas nuspręs, kad eilinis yra kaltas ir dėl pagalbos „Al-Qaeda“ bei kitoms priešiškoms JAV organizacijoms, jis gali kalėti iki gyvos galvos.
 
Pats kaltinamasis 35 puslapių paties parašytame paaiškinime teigia norėjęs „palengvinti sąžinę“ ir atskleisti, kad ne visi JAV kariuomenės taikiniai Irake bei Afganistane buvo verti „neutralizuoti“. Manningas teigia manęs, kad JAV Valstybės departamento susirašinėjimo paskelbimas neturėjo padaryti didelės žalos. 
 
Bradley Manningas neigia kaltinimus „Wikileaks“ svetainei ir sako esąs „visiškai atsakingas už savo veiksmus“. Kaltinamasis paprašė, kad tribunolo sprendimą priimtų vienas kariuomenės paskirtas teisėjas, o ne jų kolegija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Mokslas ir IT

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...